• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2294
  • Dodano: 2021-08-25 / 13:08
  • Komentarzy: 5

  Duża sieć marketów otworzy sklepy w niedziele. Już we wrześniu

  Po Biedronce następna znana sieć sklepów wielkopowierzchniowych zamierza prowadzić sprzedaż w dni z zakazem handlu. Na początek ma to być kilkadziesiąt placówek, ale ta liczba może szybko wzrosnąć.

  Od kilku tygodni zakupy w niehandlowe niedziele można robić w wielu punktach sieci Biedronka. Jest to możliwe dzięki temu, że w sklepach świadczone są usługi pocztowe, a to jeden z prawnych wyjątków dopuszczający handel w takie dni. Z nieoficjalnych informacji wynika, że takie samo posunięcie rozważa największy konkurent portugalskich dyskontów - Lidl. Na razie jednak obserwuje poczynania Biedronki.

  Nowy gracz

  Okazuje się, że z takiego rozwiązania skorzysta kolejna sieć. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, w niehandlową niedzielę 5 września czynnych będzie 30 sklepów marki Kaufland (w Polsce ma około 230 marketów). "W związku z nieustannie rosnącą liczbą placówek otwieranych w niedziele przez konkurencję, sieci handlowe nieprowadzące handlu siedem dni w tygodniu znajdują się w mniej korzystnej sytuacji oraz są narażone na utratę klientów. Z tego też względu Kaufland, jako jeden z ostatnich uczestników rynku, podjął decyzję o otwarciu wybranych sklepów także w niedziele niehandlowe, począwszy od 5 września. Będą to placówki wyłącznie w miejscowościach, w których konkurencja już prowadzi sprzedaż we wszystkie dni tygodnia. Mamy nadzieję, że zmiana, dzięki której nasi klienci przez cały tydzień będą mieli dostęp do szerokiej oferty produktów, wpłynie pozytywnie na komfort robienia zakupów." - potwierdza portalowi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w Kaufland Polska.

  Zmiany w prawie

  O ile Biedronka współpracuje z Pocztą Polską, to Kaufland ma partnera w postaci firmy Pointpack, która także jest operatorem pocztowym. "Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych. Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów." - tłumaczył w maju Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska, gdy spółka nawiązywała współpracę z Pointpack.

  W sejmie znajduje się już projekt nowelizacji ustawy regulującej handel w niedziele. Jej autorzy - posłowie PiS - proponują zaostrzenie przepisów, na mocy których taka działalność byłaby możliwa w punktach, gdzie działalność pocztowa jest dominująca. Parlament może tym projektem zająć się jesienią.

  News4Media, fot.: iStock
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-08-26 13:54:49 [31.60.113.*] id:1619394  
  liberty: Napisał postów [4332], status [Szycha] Reputacja
  Zakaz handlu w niedziele to głupota bo szczerze mówiąc coraz mniej ludzi chodzi do kościoła a mając wolne w niedziele nic się nie załatwi ze spraw osobistych.Pracując wiele lat temu w handlu nie lubialem mieć wolnego w niedziele.To powinni być tak rozwiązane ze za niedziele powinna być stawka 200% i nagle wszyscy by przestali narzekać na prace w tym dniu...

  Nick:
  Treść:
  2021-08-25 14:12:16 [31.60.76.*] id:1619312  
  annmarie: Napisał postów [853], status [stały bywalec] Reputacja
  Zakaz handlu w niedzielę od początku był wymierzony w wielkie sieci handlowe. Jedyną siecią która od początku miała swoje sklepy otwarte to... związana z ojcem Rydzykiem Żabka.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-08-26 08:52:01 [217.173.195.*] id:1619349  
  wojtasoks: Napisał postów [10149], status [VIP] Reputacja
  Była wymierzona w duże sieci a wykończyła male sklepy rodzinne na których miejsce wcisnęła się Żabka. Te wiązanie Żabki bezpośrednio z Rydzykiem jest trochę naciągane. Niemniej nie trawię tego grzyba :)
  2021-08-25 13:22:02 [89.67.3.*] id:1619303  
  DonPedro69: Napisał postów [9247], status [VIP] Reputacja
  Jeśli tak bardzo wszyscy pragną tego handlu, prócz oczywiście samych zatrudnionych, to może zatrudniać w te dni zupełnie inny personel - praca dla studentów, dorywcza, tymczasowa oraz tych pracowników, którzy sami, dobrowolnie o to poproszą. No tak, tylko już wiem jak będzie z tą dobrowolnością. Podpisujesz, czy nie? Nie podpisujesz i wylatujesz...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-08-26 08:50:40 [217.173.195.*] id:1619348  
  wojtasoks: Napisał postów [10149], status [VIP] Reputacja
  I tak zazwyczaj było, jest, że w weekendy pracowali uczniowie, studenci. To same jest w knajpach, które w weekendy mają żniwa. Poza tym nie wdziałem żadnych poważnych badań, które by rzetelnie sprawdziły ten brak chęci pracowników handlu. Bo jak zawsze, każdy medal ma dwie strony i poztywy pracy w niedzielę też można znaleźć