• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1113
  • Dodano: 2021-08-24 / 15:22
  • Komentarzy: 0

  Trwa remont autostrady A4

  Trwa remont autostrady A4

  (Fot. GDDKiA Opole)

  W sierpniu rozpoczęły się prace remontowe na dwóch odcinkach autostrady pomiędzy węzłami Opole Południe i Kędzierzyn-Koźle. Konieczność prowadzenia tych prac może powodować utrudnienia dla kierowców.


  To ostatnia faza prac remontowych prowadzonych na opolskim odcinku autostrady A4, które rozpoczęły się w 2013 roku. Wykonawca w ciągu dwóch lat wyremontuje odcinek pomiędzy Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego. Prace w terenie rozpocznie przebudowa dwóch przejazdów awaryjnych w celu przełożenia ruchu na jezdnię przeciwną.

  Na początku sierpnia wykonawca rozpoczął remont obiektu mostowego nad Odrą w ciągu autostrady A4 w okolicach Rogowa Opolskiego. Zadanie przewiduje remont poboczy technicznych na obiekcie, a ich zakończenie planowane jest w październiku br.

  Prowadzone prace wymuszają zawężenie obydwu jezdni do jednego pasa ruchu na każdym z kierunków, na długości ok. 400 m. Ze względu na szczyty komunikacyjne, prace na jezdni w kierunku Wrocławia nie są prowadzone w poniedziałki, natomiast w piątki wykonawca wstrzymuje prace na jezdni w kierunku Katowic.

  17 sierpnia rozpoczął się remont jezdni południowej od MOP-u Góra św. Anny do węzła Kędzierzyn-Koźle. Na tym odcinku obowiązuje zmiana organizacji ruchu, w ramach której kierowcy mają do dyspozycji jezdnię północną (przed remontem w kierunku na Wrocław), na której ruch w obu kierunkach odbywa się po dwóch pasach. Na odcinku około 2 km obowiązuje układ pasów 2+1, czyli kierowcy poruszający się w stronę Wrocławia mają do dyspozycji dwa pasy ruchu, natomiast w kierunku na Katowice ruch odbywa się jednym pasem ruchu. Remont jest prowadzony na całej szerokości południowej jezdni, tj. w kierunku na Katowice. Dodatkowo prowadzone są prace przy wymianie nawierzchni na łącznicach dojazdowych węzła Kędzierzyn-Koźle. W związku z brakiem możliwości wjazdu i wyjazdu z tego węzła wyznaczono objazd po DK88, DK94 oraz DW426.

  We wtorek, 24 sierpnia, w związku z kontynuowaniem prac mających na celu wdrażanie Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem Drogowym, prowadzone będą prace związane z demontażem konstrukcji bramowej ze znakami zmiennej treści w okolicach węzła Opole Zachód (za węzłem w kierunku na Wrocław). Prowadzone prace będą powodowały utrudnienia związane z zajęciem pasów prawego i awaryjnego na odcinku około 100 m na każdej z jezdni.

  Zakres prowadzonych prac w ciągu autostrady A4 i związane z nimi utrudnienia analizujemy na bieżąco, aby minimalizować zatorowość na tym odcinku. W razie potrzeb podejmujemy działania mające na celu ograniczenie prac na odcinkach, na których te utrudnienia są duże. W zależności od sytuacji w pobliżu stacji poboru opłat w razie potrzeby rekomendujemy Krajowej Administracji Skarbowej także podniesienie szlabanów w celu minimalizowania zatorów.

  Nasze działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz płynności ruchu kierowcom poruszającym się opolskim odcinkiem autostrady A4.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".