• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 710
  • Dodano: 2021-08-23 / 16:10
  • Komentarzy: 1

  Zatrzymany za kradzieże rowerów

  Zatrzymany za kradzieże rowerów

  (Fot. KPP Olesno)

  Do 5 lat więzienia grozi 55-latkowi zatrzymanemu przez kryminalnych z Olesna. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież dwóch rowerów wartych łącznie 1300 złotych. Policjanci odzyskali jeden ze skradzionych jednośladów, który trafił już do prawowitego właściciela.

  19 sierpnia kryminalni z oleskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzieże rowerów na terenie miasta. Do kradzieży jednośladów doszło na przełomie czerwca i lipca tego roku. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni oszacowano wówczas łącznie na 1300 złotych.

  Amatorem cudzej własności okazał się 55-letni mieszkaniec jednej z miejscowości nieopodal Olesna. Jak ustalili śledczy, mężczyzna zabrał w obu przypadkach spod bloku niezabezpieczone w żaden sposób rowery ... bo nie chciało mu się wracać pieszo do domu. Na te chwilę policjanci odzyskali jeden ze skradzionych jednośladów, który został zwrócony prawowitemu właścicielowi.

  Podejrzany usłyszał już zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Teraz sprawa trafi do sądu. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z utratą roweru, pamiętajmy o jego właściwym zabezpieczeniu. Każde pozostawienie niezabezpieczonego roweru przed blokiem, czy też sklepem jest okazją dla złodziei, tak samo jak pozostawianie go na otwartej klatce schodowej, czy też w pomieszczeniach ogólnodostępnych.

  Pamiętajmy o podstawowych zasadach, które mogą uchronić nas przed kradzieżą.

  Jak odpowiednio zabezpieczyć rower:

  Najczęściej łupem padają niezabezpieczone jednoślady, bądź te przypięte słabymi zapięciami. Złodziej, widząc dwa rowery, z których jeden zabezpieczony jest cienką linką, a drugi zabezpieczeniem trudnym do pokonania, za cel wybierze z pewnością ten pierwszy. Nie ułatwiajmy złodziejom życia i wyposażmy swoje jednoślady w solidne i trudne do usunięcia w krótkim czasie zabezpieczenia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-08-27 10:43:26 [5.173.64.*] id:1619479  
  tippmann: Napisał postów [7122], status [VIP] Reputacja
  hu jku73 szykuj paczki dla starego
  [-4]

  Nick:
  Treść: