• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3739
  • Dodano: 2021-08-22 / 14:36
  • Komentarzy: 0

  Trwa remont na Stadionie Lekkoatletycznym. Z nowej bieżni skorzystamy jesienią

  Stadion lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu przechodzi gruntowny remont. Trwa wymiana nawierzchni, pod koniec czerwca zamontowano nowe oświetlenie. W czasie letnim biegacze muszą korzystać z innych miejsc.


  Ta modernizacja to m.in. na wymiana tartanu, ułożenie nowej wierzchniej warstwy bieżni wraz z rozbiegami, rzutniami i skoczniami oraz zakup sprzętu lekkoatletycznego, spełniającego niezbędne wymogi do uzyskania licencji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

  - Obecnie bieżnia została przygotowana do wykonania nowej nawierzchni, zamontowano nowe koła do rzutów, koryta do skoku o tyczce oraz belki do skoku w dal. Teraz prace polegają na montowaniu nowej nawierzchni. Wszystkie zaplanowane prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a obiekt zostanie otwarty 1 października tego roku - poinformował Janusz Trzepizur, wiceprezes Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki, Kierownik Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego.

  Czytelnicy skarżyli się, że ponownie obiekt jest zamknięty, ale otwarty dla wybranych. - Rozumiem, że trwa remont, by opolanie mieli w przyszłości jak najlepiej, ale dlaczego zatem codziennie widzę osoby, które biegają na bieżni lub grupy prowadzące treningi na obiekcie? To osoby dorosłe i młodzież ćwiczące ze sprzętem na trawie, nie raz biegający po bieżni w godzinach popołudniowych i porannych. Czy znowu jesteśmy dzieleni na zwykłych i tych lepszych? - pisze czytelnik.  Kierownik obiektu potwierdza, że są wyjątki. - W odpowiedzi na zapytanie informujemy, iż arena lekkoatletyczna wraz boiskiem trawiastym została przekazana wykonawcy remontu w dniu 23 czerwca 2021. Od tego momentu nie odbywają się tam zajęcia, za wyjątkiem zawodników klubu KU AZS Politechniki Opolskiej sekcji lekkoatletycznej, którzy za zgodą wykonawcy korzystali sporadycznie z boiska trawiastego. Obecnie z uwagi na prace związane z wylewaniem nowej nawierzchni dostęp do areny jest zabroniony dla wszystkich - tłumaczy Trzepizur.


  Koszt prac, które zostaną przeprowadzone na obiekcie to blisko 1,8 mln złotych brutto. Z tego pół miliona złotych dołożył samorząd Województwa Opolskiego. Z tej kwoty 200 tysięcy złotych przeznaczone jest na naprawę nawierzchni tartanowych, zaś 300 tysięcy zł na zakup urządzeń i sprzętu lekkoatletycznego.


  Zdjęcie (1/15)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".