• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 10966
  • Dodano: 2021-08-25 / 07:06
  • Komentarzy: 3

  Postępują prace na Opolu Zachodnim

  W powstającym Centrum Przesiadkowym Opole-Zachód trwa brukowanie miejsc parkingowych i budowane są zatoki autobusowe przy ulicy Niemodlińskiej. Prace miały zakończyć się w sierpniu, jednak musimy jeszcze poczekać.


  Mieszkańcy Zaodrza są już zmęczeni utrudnieniami na drodze oraz zgiełkiem prac pod oknami wieżowców. Początkowo sugerowano, że prace zakończą się w sierpniu. Wiadomo jednak, że musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość i poczekać na jesień.

  - W ostatnich dniach układane są sieci na terenie placu budowy. Trwa brukowanie miejsc parkingowych i układanie asfaltu na drogach przy parkingu. Budowane są zatoki autobusowe przy ulicy Niemodlińskiej. Prace zakończą się jesienią - informuje Daria Strąk z Urzędu Miasta Opola.

  Opole zachodnie to trzecia lokalizacja, w której mieszkańcy Opola oraz okolicznych miejscowości będą mogli zaparkować swoje auto i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Inwestycja warta 11 milionów złotych to trzecie w Opolu Centrum Przesiadkowe, dzięki któremu w naszym mieście wzmocni się rola transportu publicznego oraz zmniejszy się stopień wykorzystywania samochodów osobowych, co z kolei wpłynie na ograniczenie emisji zanieczyszczeń, hałasu i skali zatłoczenia ulic miejskich oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  Dzięki budowie Centrum Przesiadkowego Opole-Zachód powstanie m.in. parking na około 300 samochodów. Przy wjazdach na parking mają stanąć tablice informujące o liczbie wolnych miejsc. Powstaną też zatoczki autobusowe, zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Niemodlińskiej z Domańskiego. W planach jest także przebudowa tego skrzyżowania, nowe ścieżki rowerowe, chodniki, wymiana nawierzchni na ulicy Wojska Polskiego, nowe oświetlenie uliczne oraz tablice informacji pasażerskiej i parkingowej.

  Zdjęcie (1/13)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-08-26 08:28:18 [217.173.195.*] id:1619340  
  wojtasoks: Napisał postów [10605], status [VIP] Reputacja
  Optymalnym byłoby żeby zakup biletu na komunikację miejską upoważniał do darmowego parkowania w ciągu dnia. O klientów szpitala bym się za bardzo nie martwił. Bywałem tam samochodem i miejsca do parkowania zawsze były. No i pokonanie kładki nad torami też bardzo ograniczy ilość pacjentów korzystających z tego parkingu.

  Nick:
  Treść:
  2021-08-25 10:07:30 [89.67.3.*] id:1619292  
  DonPedro69: Napisał postów [9541], status [VIP] Reputacja
  Martwi mnie tylko, że będzie tam więcej aut pacjentów pobliskiego szpitala niż przesiadających się.

  Nick:
  Treść:
  2021-08-25 10:03:39 [89.67.3.*] id:1619290  
  DonPedro69: Napisał postów [9541], status [VIP] Reputacja
  Mnie tylko ciekawi czy w związku z tą inwestycją nagle przesunie się strefa płatnego parkowania do Dambonia? ;D

  Nick:
  Treść: