• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1321
  • Dodano: 2021-08-09 / 09:35
  • Komentarzy: 1

  Zderzenie pojazdów w Praszce. Jedna osoba przewieziona do szpitala

  (Fot. OSP Praszka)

  Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów doszło na skrzyżowaniu ulic w Praszce. Jedna osoba została poszkodowana.


  W poniedziałek 9 sierpnia o godzinie 7.53 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego marki Honda z samochodem marki Renault na skrzyżowaniu ulic Słowackiego z Piłsudskiego w Praszce. DO zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, Zespół Ratownictw Medycznego i patrole drogówki.

  Jedna osoba została poszkodowana. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy przekazano ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego celem przetransportowania jej do szpitala.

  Od początku wakacji funkcjonariusze ruchu drogowego w województwie opolskim przeprowadzili blisko 2 900 badań na zawartość alkoholu (dane na dzień 5.08.2021). Z tej liczby 27 kierowców zdecydowało się na jazdę będąc nietrzeźwym oraz po spożyciu alkoholu. W tym czasie doszło do 7 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 7 zostało rannych. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 6 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o 50 km/h.

  - Każdy kierowca powinien przed wyjazdem wypocząć. Ważne jest także aby nie spieszyć się i nie próbować dojechać do celu w jak najkrótszym czasie. Niestety w wielu przypadkach, to pośpiech okazuje się być przyczyną wypadków, których skutki są tragiczne. Używajmy pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci, gdy dojdzie do wypadku, mogą uratować życie - przestrzega policja.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-08-09 10:48:20 [89.67.3.*] id:1617896  
  DonPedro69: Napisał postów [8587], status [VIP] Reputacja
  Znam to skrzyżowanie i powiem Wam kto wymusił - bus! Osobówka zapewne skręcała główną w lewo, a busiarz nie ustąpił, to częsta praktyka w tym miejscu. Wystarczy przeanalizować zdjęcia, a kto nie zna miejsca niech zerknie do wujka googlemaps. Aga, więcej ci zajęły te wklejone raz setny bzdety, niż ustalenie faktów. Nie dziękuj, nie chcę ;-)

  Nick:
  Treść: