• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1329
  • Dodano: 2021-08-04 / 11:18
  • Komentarzy: 1

  Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez akcyzy

  (Fot. KPP Krapkowice)

  Ponad 4000 sztuk papierosów i blisko 150 kilogramów suszu krajanki tytoniowej zabezpieczyli krapkowiccy kryminalni. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to blisko 67 tysięcy złotych. 28-letnia kobieta oraz 42 i 45-letni mężczyzna usłyszeli już zarzuty.

  Krapkowiccy kryminalni podejrzewali, że na terenie Krapkowic może dochodzić do nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi. Funkcjonariusze patrolując jedną z ulic miasta, zauważyli 28-letnią kobietę i 45-letniego mężczyznę, którzy przepakowywali "towar" do pojazdu kupca. Policjanci na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, zatrzymali trzy osoby. To mieszkańcy powiatu krapkowickiego oraz 42-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego. Podczas kontroli, w osobowym fordzie mundurowi znaleźli worki wypełnione krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy.

  W toku dalszych czynności, śledczy przeszukali mieszkanie 42-latka, gdzie zabezpieczyli kolejne pojemniki z nielegalnym tytoniem oraz ponad 4000 sztuk papierosów. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 150 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej.

  Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym, zatrzymani usłyszeli już zarzuty nabywania, przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wyniosły blisko 67 tysięcy złotych. Teraz, za popełnione przestępstwo grozi im bardzo wysoka grzywna.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-08-04 12:01:08 [89.67.3.*] id:1617587  
  DonPedro69: Napisał postów [9221], status [VIP] Reputacja
  Jeszcze trolli z 24opo spakujcie ;-)

  Nick:
  Treść: