• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2388
  • Dodano: 2021-08-03 / 12:27
  • Komentarzy: 0

  Usłyszeli 15 zarzutów, grozi im 10 lat więzienia

  Usłyszeli 15 zarzutów, grozi im 10 lat więzienia
   <i>(Fot. KPP Olesno)</i>

  (Fot. KPP Olesno)

  Kryminalni z Olesna ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o związek z przestępczością narkotykową. To 44-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego i 29-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

  Pierwszy z mężczyzn miał uprawiać marihuanę, miał też przy sobie amfetaminę. U drugiego z mężczyzn funkcjonariusze zabezpieczyli porcje różnych narkotyków. Łącznie ponad 120 gramów amfetaminy i ponad 70 tabletek ecstasy oraz blisko 30 000 złotych w gotówce. Sprawcy usłyszeli w sumie 15 zarzutów, za które grozi im kara do 10 lat więzienia.

  Do pierwszego zatrzymania doszło 22 lipca. W mieszkaniu 44-latka policjanci zabezpieczyli 6 krzaków marihuany i woreczek z białą substancją. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina.

  Następnie kryminalni ustalili kolejną osobę mogącą mieć związek z przestępczością narkotykową. Udali się do 29-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, gdzie podczas przeszukania zabezpieczone zostały kolejne narkotyki - łącznie ponad 120 gramów amfetaminy, ponad 70 tabletek ecstasy, urządzenia do ważenia oraz gotówkę w kwocie blisko 30 000 złotych. Ten mężczyzna również został zatrzymany.

  Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Podejrzani są między innymi o wytwarzanie, posiadanie oraz odpłatne udzielanie środków odurzających. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".