• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2697
  • Dodano: 2021-08-02 / 15:03
  • Komentarzy: 1

  Kradli katalizatory... to nie jedyne ich przewinienie

  Kradli katalizatory... to nie jedyne ich przewinienie

  (Fot. KMP Opole)

  Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Opolu zatrzymali podejrzanego o kradzież katalizatorów. 36-latek usłyszał także zarzuty kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu, posiadania środków odurzających, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz paserstwa. Do tej sprawy policjanci zabezpieczyli również liczne przedmioty pochodzące z włamań. W przestępczej działalności zatrzymanego wspierał 40-letni znajomy, który także usłyszał zarzut paserstwa.

  Od kilku tygodni do policjantów z Opola wpływały zgłoszenia dotyczące kradzieży katalizatorów z pozostawionych na parkingach pojazdów. Nad tymi sprawami zaczęli pracować policjanci operacyjni z drugiego komisariatu. W toku prowadzonego dochodzenia, kryminalni wytypowali podejrzewanego o te czyny mieszkańca miasta. Zebrany materiał dowodowy doprowadził ich do 40-latka. Okazało się, że mężczyzna dopuścił się umyślnego paserstwa.

  W kolejnych dniach, policjanci ustalili i zatrzymali 36-latka odpowiedzialnego za same kradzieże. Mężczyzna usłyszał w tej sprawie 3 zarzuty do których się przyznał. Ten sam 36-latek został zatrzymany przez policjantów komendy miejskiej za kierownicą osobówki. Po sprawdzeniu w systemach informacji policji okazało się, że kierował autem pomimo sądowego zakazu, ponadto był nietrzeźwy i posiadał środki odurzające. W tej sprawie także usłyszał zarzuty. Kilka dni później mężczyzna znowu prowadził samochód, na którym miał felgi pochodzące z kradzieży.

  Recydywista został zatrzymany i trafił do policyjnych aresztów. W toku wykonanych czynności śledczy ustalili, że felgi nabył od 40-latka, który w sprawie katalizatorów usłyszał już zarzut paserstwa. Policjanci przeszukali pomieszczenia zajmowane przez obu mężczyzn. Na miejscu zabezpieczyli liczne ,,fanty" pochodzące z włamań do piwnic oraz garaży. Teraz ten wątek jest przedmiotem sprawdzeń śledczych.

  36-latek na wniosek policjantów i prokuratury został aresztowany na 3 miesiące. Dotychczas usłyszał 9 zarzutów. Odpowie za trzy kradzieże katalizatorów, dwukrotne złamanie zakazu sądowego dotyczącego kierowania, dwukrotne posiadanie środków odurzających, kierowanie w stanie nietrzeźwości i paserstwo. Natomiast jego 40-letni wspólnik usłyszał zarzut paserstwa. Sprawa jest rozwojowa, a podejrzani mogą usłyszeć kolejne zarzuty. Młodszy z mężczyzn działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu do 7,5 roku więzienia. Natomiast starszemu do lat 5.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-08-02 15:08:47 [89.67.3.*] id:1617442  
  DonPedro69: Napisał postów [7331], status [VIP] Reputacja
  Jeszcze do niedawna myślałem, że to jakieś drwiny w internecie z niektórych mechaników-youtuberów, że to bzdury, a tu takie klocki. Jednego złodzieja i pasera mniej.

  Nick:
  Treść: