• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1826
  • Dodano: 2021-08-01 / 18:19
  • Komentarzy: 0

  Politechnika Opolska wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom. Nowe kierunki studiów

  Politechnika Opolska wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom. Nowe kierunki studiów

  (Fot. Archiwum)

  Program podyplomowych studiów "Biznes Międzynarodowy: Unia Europejska - Chiny" ma charakter unikatowy w skali kraju, został przygotowany po starannym rozpoznaniu rynku usług edukacyjnych i potrzeb pracodawców związanych z aktywnością inwestorów chińskich w polskiej gospodarce.


  - Otrzymujemy sygnały od przedsiębiorców o sporym zapotrzebowaniu na dokształcanie pracowników. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że nasze otoczenie ciągle się zmienia. To oznacza, że musimy ciągle się dokształcać, dlatego w ofercie Politechniki Opolskiej proponujemy także studia podyplomowe - informuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

  Jedną z nowości w ofercie studiów podyplomowych jest "Biznes międzynarodowy Unia Europejska-Chiny".
  Program studiów ma charakter unikatowy w skali kraju, został przygotowany po starannym rozpoznaniu rynku usług edukacyjnych i potrzeb pracodawców związanych z aktywnością inwestorów chińskich w polskiej gospodarce. Wśród kadry dydaktycznej, oprócz naukowców będą także dyplomaci i menadżerowie, którzy posiadają doświadczenie zawodowe w Chinach.

  - Studia te łączą elementy kulturowe, ekonomiczne oraz prawne związane z aktywnością gospodarczą na rynku chińskim - wylicza prof. Maria Bernat, dyrektor Centrum Współpracy Polska-Chiny Instytutu Konfucjusza w Opolu i kierownik studiów, które będą prowadzone na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.
  Absolwent studiów podyplomowych zainteresowany zatrudnieniem na światowym rynku, w szczególności europejskim i chińskim, będzie mógł wykazać się kluczowymi kompetencjami i kwalifikacjami znaczącymi z punktu widzenia potrzeb rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.

  - Studenci mają możliwość kontynuacji nauki języka chińskiego, którą rozpoczynają w trakcie studiów, na kursach oferowanych przez Instytut Konfucjusza Politechniki Opolskiej - dodaje prof. Maria Bernat.
  - Jako praktyk i trener biznesu polecam kierunek UE - Chiny. To studia oparte na wiedzy i doświadczeniu najlepszych ekspertów - zaznacza Michał Hanuszka, wykładowca, ekspert w prowadzeniu negocjacji międzynarodowych i dyplomowany psycholog biznesu ze specjalizacją kultury biznesu chińskiego.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".