• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1701
  • Dodano: 2021-08-09 / 07:05
  • Komentarzy: 0

  Strażacy z Opolszczyzny pojadą w konwoju dla Zosi

  Strażacy z Opolszczyzny pojadą w konwoju dla Zosi

  (Fot. archiwum prywatne)

  Konwój wystartuje w sobotę 14 sierpnia o godzinie 13.00. Strażacy przyjadą kilkudziesięcioma wozami na festyn w Kórnicy i uformują napis "Zosia". W planach jest również loteria fantowa i wiele innych atrakcji.


  Wielki konwój to pomysł druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórnicy. To już druga akcja na dużą skalę, gdzie strażacy walczą w szczytnym celu. Tym razem celem akcji jest pomoc 2-letniej Zosi ze Zdzieszowic, która zmaga się z poważną chorobą. Wszystkie zgłoszone jednostki w sobotę 14 sierpnia przeparadują do wyznaczonego miejsca w Kórnicy, na ul. Prudnickiej, gdzie odbędzie się festyn.

  Zosia urodziła się z rzadkim przypadkiem wodogłowia - wentrikulomegalią oraz podejrzeniem autyzmu. Czekają ją bardzo kosztowne badania genetyczne oraz neurochirurgiczne, szereg spotkań u specjalistów po czym długa droga poprzez rehabilitacje oraz stosowna dieta.

  - W zeszłym roku I Edycja Konwoju, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W przeciągu dwóch tygodni od narodzenia się pomysłu zorganizowania konwoju, o naszej inicjatywie mówiła już cała Polska. Zjechało się ponad 70 jednostek OSP z przeróżnych miejscowości, około 400 strażaków oraz kilka tysięcy gości. Udało nam się wtedy zebrać dla Rafała, którego wspieraliśmy kwotę ponad 100 000 zł - mówią druhowie z OSP w Kórnicy.

  - W tym roku planujemy aby nasz Konwój stał się cykliczną inicjatywą społeczną. Sam Konwój będzie większy, organizowany będzie festyn z pełną gastronomią, liczne atrakcje, jak również obecnych będzie wieli firm oferujących sprzęt dla jednostek straży pożarnej - dodają.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".