• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1052
  • Dodano: 2021-07-27 / 16:09
  • Komentarzy: 1

  300 plus. Rodzice na Opolszczyźnie dostają już pieniądze na wyprawkę szkolną

  300 plus. Rodzice na Opolszczyźnie dostają już pieniądze na wyprawkę szkolną

  (Fot. Archiwum)

  Osoby, które złożyły wnioski na wypłatę "300 plus" na początku lipca, mogą sprawdzić swoje konto. W ramach pierwszej transzy na rachunki bankowe 3,3 tysięcy rodziców opolski ZUS przelał niemal 995 tys. zł.


  Zakład Ubezpieczeń Społecznych już 22 lipca rozpoczął wypłatę pierwszych środków z programu Dobry Start. Najszybciej 300 plus dostaną ci rodzice i opiekunowie, którzy złożyli wniosek już na początku lipca. Z tytułu pierwszej transzy na konta bankowe wnioskodawców w całym kraju trafiło już ponad 60 mln zł, a wsparcie objęło około 200 tys. dzieci.

  Rodzice i opiekunowie - w tym z województwa opolskiego - na kolejne przelewy mogą liczyć już w tym tygodniu. Do minionego weekendu ZUS wypłacił rodzicom i opiekunom w całej Polsce 51,8 mln zł, a liczba wypłaconych świadczeń sięgnęła prawie 173 tys. W poniedziałek na rachunki bankowe zainteresowanych trafiło kolejnych 9 mln zł. Zasilanie rachunków bankowych osób, które złożyły wnioski o świadczenie 300 plus nabiera tempa.

  Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start można składać do 30 listopada, wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

  Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

  Wnioski drogą online można składać, tak jak w latach ubiegłych od 1 lipca do 30 listopada przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS

  Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-27 16:41:16 [185.127.20.*] id:1617034  
  Pedro: Napisał postów [8851], status [VIP] Reputacja
  No i super. Jak dają to się bierze!

  Nick:
  Treść: