• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1639
  • Dodano: 2021-07-27 / 10:02
  • Komentarzy: 1

  Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy w Opolu

  (Fot. Archiwum)

  (Fot. Fundacja dr Clown)

  Barwne stroje, fantazyjne peruki i obowiązkowo kolorowy nosek na twarzy! Do tego wielkie serca, mnóstwo pozytywnej energii i promiennych uśmiechów. To Doktorzy Clowni - wolontariusze Fundacji Dr Clown. Chcesz zostać jednym z nich? Wystarczą chęci i trochę wolnego czasu, aby zostać menadżerem uśmiechu!  Fundacja Dr Clown od ponad 20 lat niesie uśmiech i pozytywną energię tam, gdzie są one najbardziej potrzebne - do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Wolontariusze, jako Doktorzy Clowni, podczas wizyt w szpitalach przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje i aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości, wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, ale także wspierające rozmowy. Efektem pełnych uśmiechu wizyt jest wzmocnienie motywacji do walki z chorobą oraz zredukowanie napięcia spowodowanego pobytem w szpitalu. Aktualnie rusza nabór na nowych wolontariuszy.

  - Nasza misja brzmi "Uśmiech leczy"! Docieramy z uśmiechem na szpitalne oddziały dziecięce, do placówek specjalnych, opiekuńczo-wychowawczych, do hospicjów. Nabór dotyczy osób, które chcą w taki sposób docierać do drugiego człowieka, jak także tych, które chciałyby realizować wolontariat bez wcielania się w rolę Doktora Clowna na przykład jako pomoc graficzna i plastyczna, wsparcie projektowe, krawieckie czy psychologiczne. - mówi Marta Szewerda-Koszyk, pełnomocnik Fundacji Dr Clown w regionie opolskim.

  - Wolontariat w naszej Fundacji to przede wszystkim niesamowita energia płynąca z dzielenia się uśmiechem i dobrym humorem z potrzebującymi, ale także możliwości udziału w ciekawych akcjach promocyjnych. Aby zostać Doktorem Clownem należy mieć ukończone 18 lat, natomiast nie wyznaczyliśmy górnej granicy wieku - zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, także te będące już na emeryturze! - dodaje.

  Zgłoszenia należy wysłać na adres e-mail: opole@drclown.pl. Spotkanie informacyjne odbędzie się we wtorek 27 lipca o godzinie 17:00 w Opolu - miejsce spotkania zostanie podane w odpowiedzi na nadesłane zgłoszenie.

  Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają w ten sposób do prawie 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 100 miastach w całej Polsce.

  Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania, ale program terapii śmiechem kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od 1 czerwca 2020 rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online
  z Doktorami Clownami w ramach usługi Śmiechofonu.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-27 14:41:05 [77.242.29.*] id:1617015  
  Polpha: Napisał postów [8804], status [VIP] Reputacja
  No piSSowcy coś dla was. Dużo nie będziecie musieli zmieniać swojego zachowania.

  Nick:
  Treść: