• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1677
  • Dodano: 2021-07-25 / 14:00
  • Komentarzy: 1

  Wsparcie od zarządu województwa trafiło głównie do ochotniczych straży pożarnych w regionie

  (Fot. KW PSP Opole)

  200 000 złotych podzielił zarząd województwa pomiędzy organizacje, działające na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego. Wsparcie otrzymały przede wszystkim ochotnicze straże pożarne z całego regionu.


  To już kolejny konkurs, w którym Zarząd Województwa Opolskiego wspiera rozwój instytucjonalny i infrastrukturalny organizacji pozarządowych. Tym razem pieniądze na sprzęt i doposażenie jednostek dostały przede wszystkim ochotnicze straże pożarne. Dotacje otrzymało 18 organizacji - w sumie to 200 000 złotych.

  - To właśnie strażacy ochotnicy często zmagają się z sytuacjami kryzysowymi, nierzadko narażając własne życie. Są zawsze gotowi do pomocy i ratowania czyjegoś zdrowia lub życia. Dlatego ten konkurs, w którym można było się starać o pieniądze m.in. na nowy sprzęt, skierowany był właśnie do nich - mówi marszałek województwa Andrzej Buła. - Jestem pewien, że przyznane dotacje pozwolą na zakupy, które nie tylko zwiększą komfort i możliwości jednostek OSP, ale pozwolą jeszcze lepiej nieść pomoc potrzebującym - dodaje marszałek.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-25 14:51:00 [188.123.205.*] id:1616836  
  ombre: Napisał postów [18873], status [VIP] Reputacja
  Moim zdaniem ochotnicze straże pożarne są w Polsce przeinwestowane i cierpią na nadmiar ambicji co jest bardzo kosztowne dla lokalnej społeczności.Każda większa wiocha chce mieć najnowocześniejszy wóz do tego quady drony i inne bajery które służą jedynie do zaspokojenia ambicji.Tego nikt głośno nie powie ale utrzymanie takich jednostek kosztuje gminy miliony przez to nie ma na kanalizację i inną infrastrukturę.Nawet w bogatych niemczech nie ma czegoś takiego ale za to mają infrastrukturę.

  Nick:
  Treść: