• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2312
  • Dodano: 2021-07-22 / 14:00
  • Komentarzy: 0

  Po raz 12. miasto zorganizuje Festiwal Opolskich Smaków

  Po raz 12. miasto zorganizuje Festiwal Opolskich Smaków

  (Fot. Archiwum)

  Trzydniowa impreza szykuje się przed galerią Solaris w Opolu. Po raz 12. smakosze będą mogli wpaść na wielką ucztę podczas organizowanego na Placu Kopernika Festiwalu Opolskich Smaków. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia.


  Podczas różnych edycji Festiwalu Opolskich Smaków poznaliśmy szereg kulinarnych zwyczajów. Tym razem organizatorzy skupili się na oryginalności swoich potraw. Tematem przewodnim wydarzenia będą oryginalne smaki produktów zarówno regionalnych jak też światowych. Odwiedzający będą mogli zasmakować również piw kraftowych.

  Festiwal wraca po rocznej przerwie, potrwa tym razem trzy dni, a jego rozpoczęcie zaplanowano na piątek 13 sierpnia. Festiwal Opolskich Smaków to nie tylko kulinarna rozpusta. To także festiwal wytchnienia, relaksu, zabawy i odpoczynku, a to wszystko na placu przed galerią handlową Solaris w Opolu.

  Odwiedzający będą mieli do wyboru kilka stref, a każda z nich zajmowana będzie przez innych wystawców. Zobaczymy m.in. Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Opolu, który zapewni degustację m.in. serów, wędlin, miodu czy produktów mącznych. Dla miłośników napojów wyskokowych przygotowana będzie strefa piwowarska, gdzie będzie można zapoznać się ze smakiem piw rzemieślniczych.

  Dla najmłodszych przewidziana jest specjalna strefa - aktywności i zabawy, gdzie dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Przygotowany zostanie m.in. tor wrotkarski czy ścianka wspinaczkowa. Rodzice będą mogli odpocząć w strefie totalnego relaksu, na plaży z leżakami i palmami.

  Podczas wydarzenia nie zabraknie szeregu prelekcji, warsztatów czy pokazów. Swoje mistrzowskie umiejętności w carvingu zaprezentuje Daniel Bewko, który z warzyw i owoców potrafi zrobić prawdziwe dzieła sztuki. Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć muzyka na żywo.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".