• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3752
  • Dodano: 2021-07-22 / 19:54
  • Komentarzy: 1

  W przyszłym roku w Opolu powstaną dwa parki wodne

  W przyszłym roku w Opolu powstaną dwa parki wodne

  (Fot. Archiwum)

  Jeden z obiecanych parków wodnych powstanie w parku 800-lecia na Wyspie Bolko. Drugi z kolei miałby swoje miejsce w parku na osiedlu Armii Krajowej.


  Realizacja obydwu parków nastąpi prawdopodobnie w 2022 roku. Park, który ma powstać na osiedlu Armii Krajowej jest inicjatywą radnych z klubu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Drugi to "Fabryka Wody", którego projekt zawarto w parku 800-lecia na Wyspie Bolko.

  Pierwszy z placów zabaw zostanie wkomponowany w istniejący już plac zabaw zlokalizowany obok górki na osiedlu Armii Krajowej. Na potrzeby realizacji inwestycji wyburzony ma być znajdujący się na placu zabaw niewielki, niszczejący amfiteatr. W planach inwestycji jest postawienie toalety oraz dodatkowego budynku, który będzie służył jako pomieszczenie gospodarcze.

  - Dla tego zadania został w drodze przetargu wyłoniony Wykonawca, poznańska firma APA ARCHES sp. z o.o. sp.k.. Wartość inwestycji to 89.744 tys. zł. Umowa została już podpisana, a wykonawca przedstawił dwie koncepcje. Do końca października powinna być gotowa dokumentacja projektowa - informuje Urząd Miasta Opola.

  Drugi planowany park wodny wkomponuje się w park 800-lecia na Wyspie Bolko. - Nauka przez zabawę to najważniejsze założenie Fabryki Wody. Na tę inwestycję przewidziano teren o powierzchni ok. 6.800 metrów kw. Urządzenia zaplanowane na terenie placu powinny pobudzać wyobraźnię dzieci oraz pomagać odkrywać świat, uczyć zależności, przyczynowości. Na placu znajdą się zabawki typu np. krany, pompy, podesty, śruba Archimedesa, rynny, koła, tamy, opływ, beczka, waga, kaskada wodna. Nawierzchnia placu zabaw powinna być przepuszczalna, zaś urządzenia ze stali nierdzewnej. Wykonawca to SEPA Group Sebastian Pałczyński z Wrocławia. Umowa została podpisana 7 lipca. Wykonawca ma od tego momentu 4 miesiące na przygotowanie dokumentacji projektowej. Kwota inwestycji to 47.478 zł - informuje Urząd Miasta.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-23 10:59:44 [89.67.3.*] id:1616765  
  DonPedro69: Napisał postów [7124], status [VIP] Reputacja
  Cienko to widzę, już teraz ZOO ma za mało parkingu, a co będzie po zbudowaniu Akwaparku? Komuś rozum odjęło do reszty.

  Nick:
  Treść: