• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1025
  • Dodano: 2021-07-20 / 14:52
  • Komentarzy: 0

  Niewybuch w Strefie Ekonomicznej w Skarbimierzu. Ewakuowano pracowników

  Niewybuch w Strefie Ekonomicznej w Skarbimierzu. Ewakuowano pracowników

  (Fot. Glospowiatu24.pl)

  Strażacy wyznaczyli bezpieczną strefę w promieniu 150 metrów i ewakuowali ponad 20 pracowników z dwóch zakładów znajdujących się w pobliżu miejsca ujawnienia niewybuchu. Do zdarzenia doszło na terenie Strefy Ekonomicznej w Skarbimierzu.


  We wtorek 20 lipca kilkanaście minut po 12.00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu przez operatora koparki. Do znaleziska miało dojść podczas prowadzenia prac bu­dow­la­nych na te­re­nie Stre­fy Eko­no­micz­nej w Skar­bi­mie­rzu.

  Sytuacja miała miejsce pod­czas pro­wa­dze­nia prac ziem­nych w oko­li­cy skrzy­żo­wa­nia ulic Sma­ków i Tech­no­lo­gicz­nej.

  Znalezisko to niewielki niewybuch, prawdopodobnie pocisk przeciwlotniczy. - Na miejsce znaleziska zadysponowane zostały trzy zastępy JRG Brzeg oraz dwa zastępy z OSP Przylesie i Łukowice Brzeskie. Na miejscu jest też policja. Ewakuowane zostały zakłady w promieniu 150 metrów, łącznie około 20 osób - powiedział oficer prasowy PSP w Brzegu st. kpt. mgr Jacek Nowakowski.

  - Znaleziony przedmiot okazał się być łuską artyleryjską, a więc zagrożenie było niewielkie. Oczywiście saperzy sprawdzili również teren w obrębie miejsca ujawnienia łuski" - mówi w rozmowie z Brzeg24.pl por. Paweł Romek, oficer prasowy dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".