• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2063
  • Dodano: 2021-07-24 / 08:55
  • Komentarzy: 0

  Grupa Murki ukończyła mural w dzielnicy AK. Za chwilę powstanie kolejny

  Grupa Murki ukończyła mural w dzielnicy AK. Za chwilę powstanie kolejny

  (Fot. Grupa Murki )

  To już kolejny - piąty mural znajdujący się na budynkach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu. Superbohater cieszy już oko mieszkańców, a w planie są kolejne murale.


  Malowanie muralu rozpoczęło się w środę 14 lipca, a powstanie on na bloku przy ulicy Bytnara Rudego i potrwało zaledwie 2 dni. Malowidło zostało zaprojektowane i było współrealizowane przez Bartosza Minkiewicza polskiego rysownika i scenarzystę komiksowego, satyryka i ilustratora, autora (wraz z bratem Tomaszem - scenarzystą) znanej w całym kraju serii komiksowej Wilq Superbohater. Perypetie tego superbohatera rozgrywają się w Opolu, a zwłaszcza na Osiedlu Armii Krajowej (dawny ZWM) - i tu właśnie powstał Mural.

  Grupa Murki, która ma już na koncie wiele tego rodzaju realizacji (ich najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem jest współfinansowany prze UM Opola projekt Od wody po kosmos - pomalowanie blisko kilometrowego muru nad Odrą, pomiędzy mostem Piastowskim a mostem kolejowym przy Parku Nadodrzańskim).

  - Nasza współpraca z Grupą MURKI rozpoczęła się od muralu na garażu wielostanowiskowym przy ul. Sosnkowskiego 8. Kolejne murale powstały na budynku Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. J. Bytnara Rudego 2 oraz dwa murale na "Domu Złotej Jesieni" przy ul. Hubala 4 - informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu.

  Jak zdradza Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu, pod koniec lipca, z okazji 40-lecia Spółdzielni, powstanie kolejny mural. Tym razem na budynku przy ul. Fieldorfa 12, a wykonawcą będzie także Grupa MURKI.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".