• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 15829
  • Dodano: 2021-07-19 / 10:42
  • Komentarzy: 1

  Tragiczny finał poszukiwań osoby na akwenie Silesia

  Tragiczny finał poszukiwań osoby na akwenie Silesia

  (Fot. Archiwum)

  W ciągu ostatnich trzech dni odnotowano aż trzy przypadki , kiedy śmiertelne żniwo zbiera woda. W każdym przypadku na pomoc było już za późno. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała ogółem 189 zgonów w wyniku utonięcia.


  W poniedziałek 19 lipca chwilę przed godziną 8.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu wpłynęło zgłoszenie o pomocy policji w poszukiwaniach osoby zaginionej na kąpielisku Silesia przy ul. Kępskiej w Opolu.

  Poszukiwania przyniosły skutek, jednak osoby nie udało się uratować. Dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia zbada teraz policja pod nadzorem prokuratury.

  W ostatnim okresie, z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe, liczba osób spędzających czas na obszarach wodnych zdecydowanie wzrosła. Niestety analiza stanu bezpieczeństwa na tych obszarach, jednoznacznie wskazuje na niepokojący wzrost liczby utonięć. To już trzeci przypadek śmiertelny związany z opolskimi akwenami w ciągu trzech ostatnich dni. W sobotę 17 lipca zwłoki mężczyzny wyłowiono ze stawu w Obrowcu. Chwilę wcześniej do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nysie wpłynęło zgłoszenie o dryfującym ciele na rzece Nysa Kłodzka w Starym Paczkowie - tam również nie było pozytywnego finału działań służb ratunkowych.

  Woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, dlatego tak ważne są zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała ogółem 189 zgonów w wyniku utonięcia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-23 23:06:27 [5.173.32.*] id:1616806  
  tippmann: Napisał postów [6439], status [VIP] Reputacja
  na dno idą tylko ci co umieją pływać

  Nick:
  Treść: