• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1806
  • Dodano: 2021-07-15 / 15:37
  • Komentarzy: 0

  Niemal 34 miliony złotych na wymianę starych pieców

  Niemal 34 miliony złotych na wymianę starych pieców

  (Fot. Archiwum)

  Zarząd województwa opolskiego rozstrzygnął konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w dziedzinie ochrony powietrza. To oznacza dofinansowanie kolejnej wymiany przestarzałych i nieekologicznych źródeł ciepła w regionie.


  Pieniądze unijne umożliwią dokonanie w wielu budynkach w całym województwie wymiany indywidualnych źródeł ciepła w na ciepło bardziej ekologiczne, tj. na kotły gazowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne. - Skorzystają na tym właściciele budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych zarządzanych przez wspólnoty, ale dotyczy to również budynków użyteczności publicznej i budynków stanowiących zasób gmin. Pieniądze otrzymają przede wszystkim lokalne samorządy i to do nich będą się zgłaszać właściciele mieszkań i budynków, którzy chcą takiej wymiany dokonać - mówi marszałek województwa Andrzej Buła.

  Dla właścicieli budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych zarząd przeznaczył w sumie 6 406 057 zł. Skorzystają z tego właściciele w gminach Kędzierzyn-Koźle, Jemielnica, Ujazd, Komprachcice, Głuchołazy, Turawa, Prudnik, Grodków, Zawadzkie, Głubczyce, Chrząstowice, Walce, Kolonowskie i Popielów.

  19 425 261 zł to kwota przeznaczona na wymianę źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej - w gminach Opole, Biała, Prószków, Popielów, Olesno, Leśnica, Kietrz, Branice, Grodków, powiecie kluczborskim oraz Ośrodku Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych.

  Dla budynków i lokali mieszkalnych stanowiących zasób gmin wyasygnowano 8 138 979 zł. Skorzystają z tych pieniędzy gminy Głuchołazy, Brzeg, Głubczyce, Prudnik, Kluczbork, Gorzów Śląski i Opole.

  Lista wszystkich dofinansowanych projektów znajduje się na stronie Regionalnego Programu Operacyjnego.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".