• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1765
  • Dodano: 2021-07-10 / 16:54
  • Komentarzy: 0

  Wypadek drogowy z udziałem dwóch pojazdów w na trasie Lubsza-Rogalice

  (Fot. OSP Lubsza )

  Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w piątek 9 lipca na Drodze Krajowej nr 39 na trasie Lubsza - Rogalice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedna osoba została poszkodowana.


  Informacja o zdarzeniu drogowym w powiecie brzeskim wpłynęła do służb ratunkowych w piątek 9 lipca chwilę po godzinie 13.00. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały cztery zastępy straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego i policję.

  W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Na czas działań służb droga była zablokowana. Policja ustala przebieg i okoliczności w jakich doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

  Policjanci podczas weekendu szczególną uwagę zwracać będą na trzeźwość kierujących, przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz używanie pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia najmłodszych. Dla piratów drogowych nie ma taryfy ulgowej. Funkcjonariusze będą zatrzymywać prawo jazdy kierowcom, którzy rażąco naruszą przepisy, tym samym stworzą realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  - Jako użytkownicy dróg pamiętajmy o nowych przepisach związanych z ruchem pieszych. Zgodnie z nowymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. Przed tramwajem pieszy ma pierwszeństwo tylko, gdy znajduje się już na przejściu dla pieszych. Zwróćmy również uwagę na innych, niechronionych użytkowników dróg - rowerzystów i osoby poruszające się na hulajnogach. Ładna pogoda sprzyja tego typu aktywnościom - apelują policjanci.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".