• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2281
  • Dodano: 2021-07-09 / 16:11
  • Komentarzy: 4

  Kilkanaście gospodarstw zalanych w gminie Kamiennik. Wydano kolejne ostrzeżenia

  Kilkanaście gospodarstw zalanych w gminie Kamiennik. Wydano kolejne ostrzeżenia

  (Fot. Nowiny Nyskie)

  Spływająca z pól woda z błotem doprowadziła do zalania kilkunastu gospodarstw w miejscowości Lipniki w gminie Kamiennik.


  Mieszkańcy gminy podkreślają, że wielokrotnie interweniowali u wójta w sprawie wody, która każdorazowo po wielkich ulewach wlewa się do gospodarstw i zalewa pola.

  Zalane gospodarstwa to efekt nawałnicy przechodzącej przez Opolszczyznę z czwartku na piątek. Zalane zostały domy, pomieszczenia gospodarcze, a także garaże i okoliczne pola. Niektórzy z mieszkańców mają także problem aby dojechać do swoich domów.


  Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z możliwością wystąpienia burzy z gradem.

  - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie 50 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent. Najintensywniejsze prognozowane zjawiska wystąpią głównie po południu - podają meteorolodzy i zaznaczają, że ostrzeżenie obowiązuje do piątku 9 lipca do godziny 20.00.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".