• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1116
  • Dodano: 2021-07-09 / 09:55
  • Komentarzy: 0

  Trwa przebudowa drogi w Zimnicach Małych i Goszczowicach

  Trwa przebudowa drogi w Zimnicach Małych i Goszczowicach
   <i>(Fot. Starostwo Powiatowe Opole )</i>

  (Fot. Starostwo Powiatowe Opole )

  Przebudowa drogi w Zimnicach Małych oraz przebudowa w Goszczowicach to dwie z kilku zaplanowanych na ten rok inwestycji.


  - Trwa przebudowa drogi w Zimnicach Małych. Równolegle prowadzimy przebudowę w Goszczowicach, która jest praktycznie na ukończeniu - mówi starosta Henryk Lakwa. - W Zimnicach budujemy chodnik przy drodze powiatowej, która prowadzi do skrzyżowania z drogą wojewódzką i drogą krajową. Na tym skrzyżowaniu w niedalekiej przyszłości ma powstać rondo - dodaje starosta. Nie są to jedyne inwestycje drogowe zaplanowane na ten rok.

  Budowa chodnika wiąże się z dość szerokim zakresem prac i w przypadku Zimnic konieczna też jest przebudowa kolidującej sieci teletechnicznej, trzeba wykonać odwodnienie drogi, zjazdy. Lista robót jest długa. Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec lipca.

  - Na inwestycje w Zimnicach Małych i Goszczowicach, gdzie również budujemy chodnik, który prowadzi do nowego przystanku kolejowego, pozyskaliśmy 50 procent dofinansowania z rządowego programu - informuje Henryk Lakwa. Inwestycja w Zimnicach kosztuje po przetargu - prawie 640 tys. zł, w Goszczowicach - ok. 580 tys. zł.

  - Co roku inwestujemy w drogi i w dokumentację na kolejne remonty, współpracujemy z wójtami i burmistrzami naszych gmin przy tworzeniu planów inwestycji drogowych na kilka lat do przodu, gminy partycypują w kosztach inwestycji. Wkrótce będzie tworzony plan inwestycji drogowych na kolejne lata - przypomina starosta.

  - Zdaję sobie sprawę, że każdy nasz remont czy przebudowa wywołuje pytania o kolejne. Jednocześnie przypominam, że sieć dróg powiatowych, które musimy utrzymywać i remontować liczy łącznie 540 km, czyli dla zobrazowania, tyle co z Opola nad Bałtyk. Nie jesteśmy w stanie w krótkim czasie zaspokoić wszystkich oczekiwań. Żaden powiatowy budżet by tego nie udźwignął. Co roku remontujemy kolejne odcinki, adekwatnie do możliwości budżetu, w którym musi wystarczyć również na inne realizowane przez powiaty zadania. Jestem świeżo po absolutorium za 2020 rok, w którym - dla przykładu - w wydatkach inwestycyjnych najwięcej przeznaczyliśmy na drogi.

  Rok 2021 to również przebudowa drogi w Domecku, remont odcinka w Masowie oraz budowę kładki pieszo-rowerowej w Turawie - wylicza Henryk Lakwa.

  Przygotowuje się również opracowanie dokumentacji między innymi na:

  - rozbudowę ul. Wolności w Popielowie,
  - przebudowę odcinka w Krasiejowie,
  - przebudowę odcinka drogi powiatowej Chrząstowicach,
  - remont odcinka Szydłowiec Śląski - Magnuszowice,
  - rozbudowę mostu w Węgrach i w Turawie.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".