• Wyświetleń: 521
  • Dodano: 2021-07-12 / 10:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Czas zakończyć podatkowy zawrót głowy

  Czas zakończyć podatkowy zawrót głowy
  Nie każdy przepada za corocznym składaniem kwestionariusza PIT 37. Od tego obowiązku nie sposób jednak uciec. Dziś możemy jednak o wiele prościej uporać się z tym zadaniem i przekonać się, że wcale nie jest ono takie trudne. Miliony Polaków przekonały się do rozliczeń przez Internet. Być może to najwyższa pora, by pójść ich śladem.

  Innowacje mają to do siebie, że czynią nasze życie jeszcze prostszym. O ile dawniej sama procedura osobistej wycieczki do właściwego urzędu skarbowego, czy też konieczność udania się na pocztę, by nadać formularz do tego miejsca, były jedynymi z dostępnych możliwości, dziś otwiera się przed nami trzecia droga. Złożenie formularza przez Internet to rozwiązanie na miarę XXI wieku.

  Koniec odwiecznych i iracjonalnych wymówek

  Często mamy w zwyczaju odkładać na później niektóre z obowiązków. Nie inaczej bywa, kiedy musimy złożyć poprawnie wypełniony PIT Program rozliczenie może wykonać praktycznie za nas. Wystarczy, że uzupełnimy kilka podstawowych danych. Co ciekawe, nawet program do rozliczenia podatku PIT upora się z tym bez najmniejszego trudu.

  Wbrew pozorom obsługa takich aplikacji wcale nie jest trudna. Nawet osoba korzystająca z komputera od święta będzie w stanie złożyć z jego pomocą formularz PIT 37. Program online niemalże "poprowadzi nas za rękę", a potem pozwoli nam przesłać stosowne dane do systemu. Na koniec otrzymamy stosowne potwierdzenie, że operacja ta zakończyła się powodzeniem.

  Pamiętajmy o tym, by używany przez nas program do rozliczenia PIT 37 był zgodny ze stosownym rozporządzeniem Ministra Finansów. Korzystajmy jedynie ze sprawdzonych aplikacji, które dbają o bezpieczeństwo naszych danych. Nawet darmowy program do PIT jest w stanie sprostać wspomnianemu kryterium.

  Skorzystaj z możliwości niesienia pomocy innym

  Kiedy składamy coroczne zeznanie, warto byłoby skorzystać z opcji, jaką jest możliwość przekazania 1% podatku Organizacjom pożytku publicznego. Rzeczone podmioty są zarejestrowane w KRS. Organizacje pożytku publicznego to często fundacje, które przeznaczają docelowo rzeczony 1% podatku na chore dzieci. Każdy, nawet najdrobniejszy datek jest dla nich ważny.

  Taka forma wsparcia nic nas nie kosztuje i niesie wiele dobrego. Fundacje dla dzieci takie jak np. Fundacja Agnieszka niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Szczegółowe informacje na temat działalności tej Organizacji pożytku publicznego można znaleźć m.in. na stronie internetowej: http://fundacjaagnieszka.pl

  Kiedy następnym razem będziemy wypełniać formularz PIT, warto w stosownym polu wskazać, komu przelejemy 1 procent podatku. Lista organizacji, którym możemy udzielić wsparcia, jest dostępna w Internecie. Fundacje niosące pomoc dzieciom są bez wątpienia sensowną opcją. Rozważmy, czy to nie którejś z nich w pierwszej kolejności przekazać 1 procent podatku.

  Dawne problemy odejdą w niepamięć, kiedy w końcu przekonamy się do nowoczesnych rozwiązań. Rozliczając podatki przez Internet, oszczędzimy mnóstwo cennego czasu. Przy okazji możemy również wesprzeć jedną z Organizacji pożytku publicznego poprzez wskazanie w odpowiednim polu formularza jej numeru KRS.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum włączone

  Kliknij aby dodać nowy temat
  X

  Jeżeli odpowiadasz na komentarz czy istniejący wątek, nie dodawaj nowego tematu.
  Użyj przycisku "Odpowiedz" przy tym komentarzu, na który odpowiadasz. Proszę ...

  Nick:
  Treść:
  Regulamin - skrócony

  • Obowiązuje również regulamin moderacji niezależnie od zalogowania czy posiadania konta.
  • Komentarze służą do wyrażenia opinii, zdania, punktu widzenia, uczuć, do prowadzenia dyskusji, polemiki, drążenia tematu.
  • Odpisując na konkretny wpis/wątek kliknij przy nim 'Odpowiedz' zamiast 'dodaj nowy temat'
  • Pisząc komentarz piszesz do ludzi, pamiętaj o tym, nie pisz niczego czego nie powiesz im prosto w oczy.
  • Wpisy zawierające wulgarne słowa zostaną usunięte przez automat, dotyczy to również większości kombinowanych-zniekształconych wersji
  • Wielokrotne wpisy z 'bluzgami' w ciągu doby doprowadzą do czasowego odcięcia od forum.
  • Wpisanie adresu internetowego powoduje wychwycenie przez automat i ukrywa treść wpisu.
  • Komentarze są cyklicznie przeglądane w celu utrzymania ładu, Twój komentarz może zostać ukryty lub pokazany z opóźnieniem w oparciu o wymienione zasady.
  • Powyższa uwaga w szczególnosci dotyczy treści zawierających agresję, nienawiść, prymitywny i obraźliwy ładunek emocjonalny, treści obsceniczne, chuligańskie itd.
  • Komentarze nie mogą naruszać obowiązującego prawa, w tym Art 256 oraz Art 257 k.k
  • Odpowiedzialność za treść wpisu ponosi wpisujący
  • Każda wymieniona zasada ma poważne uzasadnienie i będzie utrzymywana.
  • Zobowiązujesz się stosować się do zasad Netykiety
  • Zobowiązujesz się nie robić Trollingu
  • Wpisując swój komentarz potwierdzasz akceptację tych reguł.

  "Art. 256 k. k. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. "

  "Art. 257 k. k. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.