• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1270
  • Dodano: 2021-07-08 / 10:17
  • Komentarzy: 4

  Przyjmuje zwolenników "stref wolnych od LGBT"

  Przyjmuje zwolenników "stref wolnych od LGBT"

  (Fot. Archiwum)

  Do Polski 2050 wstąpili ostatnio samorządowcy, którzy opowiadali się za tzw. "strefami wolnymi od LGBT". Sam Szymon Hołownia jest przeciwny takim działaniom.

  Gdy sprawa wyszła na jaw, Hołownia nie krył zaskoczenia: "Zapytam moją współpracowniczkę odpowiadającą za ten region, czyli posłankę Joannę Muchę o tę sprawę." - powiedział polityk w programie Wirtualnej Polski. Ten region to lubelskie.

  Hołownia i LGBT

  Ale od początku. W 2019 r. kolejne polskie samorządy zaczęły przyjmować stanowiska nazwane "uchwałami anty-LGBT", które w ocenie wielu aktywistów wprowadzają "strefy wolne od LGBT". Pisały o tym światowe media, interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich i zajmowały się tym sądy administracyjne, które kilka takich uchwał uchyliły.

  Sam Szymon Hołownia, kandydując na prezydenta Polski, mówił: "Zastanawiam się, czy prezydent Andrzej Duda i szef jego sztabu Joachim Brudziński mają świadomość, że ich homofobiczne wypowiedzi prawdopodobnie doprowadzą do samobójstwa kogoś w realnym świecie." - tak komentował fakt, że głowa państwa podpisała tzw. Kartę Rodziny, w której znalazły się zapisy o "ochronie dzieci przed ideologią LGBT".

  Wróćmy jednak do tego, co się dzieje obecnie. Polska 2050 rośnie i przyjmuje nowych członków. Co kilka dni organizowane są konferencje, na których przedstawiani są samorządowcy zaczynający współpracę z Hołownią. 22 maja tak się stało z miejskim radnym z Poniatowej (województwo lubelskie) - Grzegorzem Zburzyńskim. W 2019 roku podpisał się pod dokumentem, który w tym mieście wprowadza "strefę wolną od LGBT".

  Radny właśnie wydał oświadczenie: "Rozmowy z mieszkańcami naszej gminy przekonały mnie jednak, że tego typu stanowisko może zostać odczytane jako wrogie w stosunku do konkretnych osób i grup, a to nigdy nie było moim celem. Pragnę dodać, że w dniu 19 lutego 2021 roku na wniosek jednego z obywateli procedowana była skarga nawołująca do uchylenia stanowiska z 30 sierpnia 2019 r. Skarga została odrzucona, a ja jako jedyny radny nie głosowałem za jej odrzuceniem. Zamierzam złożyć oficjalny wniosek o wycofanie stanowiska z dnia 30 sierpnia 2019 i przyjęcie zupełnie innego, w którym członkowie Rady potwierdzą, że wszyscy obywatele gminy są równi pod każdym względem i że mogą liczyć na pomoc władz miejskich we wszelkich sprawach, które ich dotyczą, co gwarantuje im Konstytucja naszego kraju."

  Radna też się kaja

  To nie koniec, bo przed tygodniem Hołownia przyjął w swoje szeregi Ewę Jaszczuk, radną sejmiku województwa lubelskiego, która też głosowała za stanowiskiem ws. LGBT. Potem odebrała za to medal od ówczesnego wojewody Przemysława Czarnka, który dziś jest ministrem edukacji. Jaszczuk także wydała oświadczenie, w którym ocenia, że głosowanie było błędem i tego żałuje. "Uważam, że każdy człowiek ma prawo do prezentowania swoich poglądów i nikt nie może go w tym ograniczać. Jestem za poszanowaniem wszystkich ludzi bez względu na ich rasę, pochodzenie, wiek, płeć, orientację seksualną czy wyznanie. Szanuję wartości chrześcijańskie, a dobro rodziny jest dla mnie najwyższą wartością. Nigdy nie godziłam się i nie godzę na dyskryminację i odzieranie z godności kogokolwiek".

  News4Media
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-08 12:37:49 [31.60.73.*] id:1615628  
  liberty: Napisał postów [3114], status [Szycha] Reputacja
  Chucky czyli nowy Petru...To coś złego taka strefa - szczerze? Jak patrzę na szalone poczynania flustrata zwanego Rafalala który atakuje niewinnych to jak najbardziej tacy osobnicy jak on powinni być leczeni...Czy to jest normalne ze 2 metrowy chłop atakuje 12 letnia dziewczynkę,wyzywa starszego faceta od H***w,oblewa wrząca kawa faceta i atakuje rodzine z dziećmi a ojcowie rodziny nos rozwala?! Czy to jest normalne ze sąd GO nie wsadza za to do więzienia bo się boi niby o psychikę tego faceta?! Psychikę to on dawno ma już totalnie zaburzona o czym świadczą jego ataki na ludzi i sąd jak nie chce gnoza to wsadzić do więzienia to powinien wysłać na obowiązkowe leczenie psychiatryczne...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
  2021-07-08 15:06:47 [185.127.20.*] id:1615641  
  Pedro: Napisał postów [8226], status [VIP] Reputacja
  Widzę że bardzo w tych tematach jesteś obeznany, bo ja nie mam pojęcia o kim piszesz i nawet mnie to nie interesuje, dopóki ci "niedobrzy-inni" ludzie nie zajda mi za skórę :-)
  2021-07-08 15:27:11 [217.173.195.*] id:1615645  
  wojtasoks: Napisał postów [6320], status [VIP] Reputacja
  Żeby mieć taką wiedzę jak liberty to trzeba wejść głęboko w otchłanie internetów. Leszczy takich jak my tam nie wpuszczają.
  2021-07-08 15:39:34 [185.127.20.*] id:1615647  
  Pedro: Napisał postów [8226], status [VIP] Reputacja
  O to to to właśnie :D