• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5128
  • Dodano: 2021-07-08 / 09:23
  • Komentarzy: 2

  Nożownik z Hof, zabójca polskiego kierowcy aresztowany. Oskarżony wykazuje zaburzenia psychiczne

  Nożownik z Hof, zabójca polskiego kierowcy aresztowany. Oskarżony wykazuje zaburzenia psychiczne

  (Fot. Sindbad)

  Nożownik, który zaatakował i zabił w nocy z poniedziałku na wtorek kierowcę polskiego autobusu w Hof w Bawarii, przyznał się do ataku, ale podczas przesłuchania zaprzeczył, by miał zamiar zabić kierowcę. Trafił do aresztu.


  Podejrzany 43-latek pochodzi z okręgu Vogtland w Saksonii, został przesłuchany i aresztowany. Przechodnie według niemieckich mediów nadal ustawiają znicze na placu przed dworcem, gdzie doszło do zbrodni.

  Przypomnijmy, w poniedziałek po północy dwa autobusy zatrzymały się na dworcu kolejowym w Hof, aby podróżni mogli się przesiąść - jeden autokar miał jechać dalej na południe Polski, drugi na północ Polski. Tuż po północy część pasażerów zrobiła sobie przerwę na papierosa na chodniku obok autobusów. W tym czasie doszło do kłótni z 43-latkiem, który przebywał w pobliżu.

  - Według wstępnych ustaleń, ten ostatni najpierw zaatakował 52-letniego pasażera pięściami, a następnie ugodził nożem kierowcę autobusu. Pasażer został lekko ranny. Po ataku 43-latek uciekł. Według śledczych, patrol policji zatrzymał go w pobliżu miejsca zdarzenia. Podróżni natychmiast po ataku zadzwonili na telefon alarmowy i udzielili pierwszej pomocy. Jednak lekarz pogotowia nie był w stanie pomóc kierowcy, który zmarł na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze znaleźli tam również narzędzie zbrodni - scyzoryk z ostrzem o długości około ośmiu centymetrów - informuje PAP.

  - Ponieważ oskarżony wykazuje zaburzenia psychiczne, zostanie przeprowadzona ocena. W obecnym stanie rzeczy czyn ten nie ma ksenofobicznego czy motywowanego politycznie tła - informuje Policja z Górnej Frankonii.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-08 16:59:51 [5.173.107.*] id:1615659  
  tippmann: Napisał postów [6928], status [VIP] Reputacja
  i co się dziwić że brudas ma zaburzenia psychiczne,u siebie w kraju klepał biedę a w niemczech dostał wszystko za darmo i jeszcze pracować nie musi,bo zap ier dalają na jego bachory biali

  Nick:
  Treść:
  2021-07-08 11:00:52 [89.67.3.*] id:1615624  
  DonPedro69: Napisał postów [7714], status [VIP] Reputacja
  Najszczersze wyrazy współczucia rodzinie zmarłego [*]

  Nick:
  Treść: