Opolscy karatecy z medalami Mistrzostw Europy w Tbilisi

(Fot. Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai)

(Fot. Champion Opole)

(Fot. Konrad Kozubowski)

Na rozegranych w Gruzji pod koniec czerwca Mistrzostwach Europy World Karate Organization polska reprezentacja karate wywalczyła 6 medali. Z dwoma medalami wracają z mistrzostw Opolanie Konrad Kozubowski i Anna Kolasińska.

W dniach 26-27 czerwca 2021 w Tbilisi w Gruzji odbyły się Mistrzostwa Europy seniorów EKO. W mistrzostwach uczestniczyła 24 osobowa reprezentacja zawodników z Polski. Konrad Kozubowski z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin potwierdził swoją najwyższą formę sięgając po złoto w kategorii Kumite (walki).

Anna Kolasińska reprezentująca klub karate Champion z Opola zdobyła w swojej kategorii brązowy medal Mistrzostw Europy w Kata Seniorów. Jak odkreśla klub - To pierwszy medal Ani na Mistrzostwach Europy w kategorii seniorów.

Złoto zdobyli:

Monika Zielińska (kat. Adults Women +65Kg)
    Konrad Kozubowski (kat. Adults Men KATA)

Ze srebrem w kategorii Kumite Adults Women +65 kg wróciła również Agata Winiarska pochodząca z Tarnowa Opolskiego (od wielu lat trenująca we wrocławskim klubie)

Trzecie miejsca zdobyli:

Natalia Chrzanowska (kat. Adults Women -50Kg)
    Igor Lamot (kat. Adults Men 65-75Kg)
    Anna Kolasinska (kat. Adults Women KATA)

Konrad Kozubowski reprezentujący Opolski Klub Karate Kyokushin wygrał 5 pojedynków, w finale spotkał się z Cristianem Boldutem z Rumunii. - Na sukces jednostki składa się cała drużyna - dziękuje polskiemu teamowi złoty medalista Mistrzostw Europy Konrad Kozubowski.