• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1667
  • Dodano: 2021-07-05 / 16:31
  • Komentarzy: 1

  96. urodziny obchodzi Andrzej Hamada. Na rynku można podziwiać wystawę jego prac

  (Fot. Dżacheć)

  Na rynku w Opolu można oglądać wystawę prezentującą szkice nestora opolskich architektów i wielkiego miłośnika historii Opola Andrzeja Hamady z okazji jego 96. urodzin.


  Andrzej Hamada, nestor opolskich architektów i znawca historii Opola obchodzi w tym roku dziewięćdziesiąte piąte urodziny. Z tej okazji Miasto Opole wraz z Miejską Biblioteką Publiczną przygotowało wystawę rysunków autorstwa Andrzeja Hamady oraz spotkanie z mieszkańcami.

  Jak sam przyznaje l, sędziwego wieku dożył dzięki dobrym genom po ojcu i częstemu zażywaniu ruchu na świeżym powietrzu. Chętnie daje się też namówić na rozmowę, wzbogaconą anegdotami z historii Opola, a spotkać go można często ze szkicownikiem w ręku.

  - Chcieliśmy tą wystawą pokazać opolanom naszego mistrza. Można go spotkać na ulicy Krakowskiej i zawsze chętnie dzieli się wiedzą i wspomnieniami - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

  Andrzej Hamada do Opola przyjechał w styczniu 1952 roku, z nakazu pracy, po studiach na Politechnice Gdańskiej. Zafascynowany tysiącletnią przeszłością piastowskiego miasta zaczął odkrywać jego historyczne uroki.

  Warto dodać, że miasto zdecydowało, że przeznaczy 15 tys. zł na powstający już film o Andrzeju Hamadzie on. 'Tytan'.

  - Film ten w założeniu ma pokazać postać pana Andrzeja i mniej lub bardziej znane wątki z jego życia. Przede wszystkim jednak ma pokazać znaczny wycinek powojennej historii miasta, o którym opowie bohater filmu. Pan Andrzej Hamada to żywa encyklopedia wiedzy o Opolu - mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego ratusza.

  Realizacją projektu zajęła się Opolska Fundacja Filmowa OFFilm.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-06 09:23:35 [217.173.195.*] id:1615448  
  wojtasoks: Napisał postów [9877], status [VIP] Reputacja
  Dużo zdrówka Panu życzę. A sobie takiej formy w tym wieku :)

  Nick:
  Treść: