• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 30222
    • Dodano: 2021-07-03 / 15:17

Za nami 19. Bieg Opolski. Na trasie blisko 700 uczestników

To już 19. edycja Biegu Opolskiego, który od lat organizowany jest w pierwszą sobotę lipca. Dziś na trasie pojawiło się blisko 700 zawodników.

Trasa 19. Biegu Opolskiego biegła jak zwykle malownicza Wyspą Bolko, jednak pierwszy raz start i meta zostały usytuowane na parkingu od strony ulicy Krapkowickiej. Na trasie pojawiło się blisko 700 uczestników, zorganizowano także marsz nordic-walking na dystansie 5 km.

Dystans 5 kilometrów, z czasem 16 minut i 6 sekund wygrał Daniel Kokot z Ozimka, za nim Michał Strzelczak, który wbiegł na metę z czasem 16:24 i Piotr Rybiałek 16:33. Wśród kobiet najszybsza okazała się Napieraj Dominika, która potrzebowała na zwycięstwo 17 minut i 32 sekundy. Alina Kocanda (Rajsport) zameldowała się na drugim miejscu podium, a trzecie miejsce zajęła Długosz Paulina.

Z dystansem 10 kilometrów zmierzyło się 400 zawodników. Wygrał Bartłomiej Stajniak z czasem 33:56, a za nim zameldował się Dawid Mazurkiewicz z Kluczborka (34:30). Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Lesik (34:37). Wśród kobiet zwyciężyła Anna Czerwińska z Rawicza z czasem 40:53. Na drugim miejscu Piskorowska Danuta z Wrocławia, a na trzecim miejscu Barbara Koralewska z Opola.