• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3135
  • Dodano: 2021-07-06 / 20:26
  • Komentarzy: 1

  Odcinek od ulicy Zbożowej do Niemodlińskiej będzie drogą czteropasmową. Trwają prace

  Odcinek od ulicy Zbożowej do Niemodlińskiej będzie drogą czteropasmową. Trwają prace

  (Fot. Dżacheć)

  Trwają prace mające na celu poszerzenie odcinka obwodnicy Piastowskiej w Opolu. Odcinek od ulicy Zbożowej do Niemodlińskiej będzie drogą czteropasmową.


  Odcinek obwodnicy Piastowskiej od ulicy Zbożowej do Niemodlińskiej nie był dwujezdniowy, lecz miasto od początku zaznaczało, że najprawdopodobniej w przyszłości taki się stanie. Wszystkie prace budowlane były jednak prowadzone w taki sposób, aby w przyszłości móc dobudować brakujący fragment jezdni.

  - Na pierwszym odcinku w okolicy działek jest już nowa nawierzchnia, między wiaduktem w ciągu 10 Sudeckiej a cmentarzem powstaje podbudowa, a na wysokości cmentarza trwają prace ziemne - informuje Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

  Przypomnijmy, że Obwodnica Piastowska została oficjalnie otwarta 20 grudnia 2019 roku. Nieco ponad 3 kilometrowy odcinek trasy odciąża korytarz drogi krajowej nr 45, co powoduje ograniczenie nadmiernego ruchu występującego na ulicach Domańskiego i Partyzanckiej w Opolu. Oprócz tego umożliwił mieszkańcom wjazd i wyjazd z miasta z pominięciem centrum, co również przyczynia się do zmniejszenia jego natężenia i uciążliwości w centrum Opola. Na odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

  Ukończenie prac planowane jest na sierpień tego roku.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-06 21:07:28 [89.67.3.*] id:1615540  
  DonPedro69: Napisał postów [7329], status [VIP] Reputacja
  Chodnik przy jednostce by w końcu dociągnęli do Przylesia. Po co on komu w takim fragmencie?

  Nick:
  Treść: