• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2694
  • Dodano: 2021-07-01 / 10:10
  • Komentarzy: 2

  Awaria kąpieliska w Nysie. Do niecek trafiła zanieczyszczona woda

  (Fot. Nowiny Nyskie)

  Kolejne kąpielisko w województwie opolskim zostało zamknięte z powodu problemów z wodą. Na basenie w Nysie doszło do awarii stacji uzdatniania wody. Tam do niecek trafiła zanieczyszczona woda, w której znajdowały się szkodliwe substancje. Od poniedziałku zamknięty pozostaje też basen letni w Opolu.


  Kąpielisko Miejskie "FRAJDA" przy ul. Ujejskiego 25 usytuowane jest bliżej centrum miasta, co pozwala na aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży, która spędza wakacje w mieście. Kąpielisko Frajda w Nysie o zamknięciu poinformowała zarówno na wejściu do obiektu, jak i na Facebooku. Doszło tam do awarii stacji uzdatniania wody zaledwie pięć dni po otwarciu kąpieliska.  25 czerwca informacja o dalszym zamknięciu pojawiła się na stronie internetowej kąpieliska. - Podczas zewnętrznej kontroli kąpieliska odkryto szereg nieprawidłowości. Jedną z nich był brak wymiany zużytych filtrów, a także zaniedbania należytej konserwacji urządzeń stacji uzdatniania wody. Doszło też do ingerencji w system filtrujący bez wiedzy jego wykonawcy. W związku z tymi i innymi nieprawidłowościami zrzekł się on gwarancji. To nie jedyny problem. U kilku kąpiących się tam wcześniej osób pojawiła się na skórze wysypka - pisze portal Nowiny Nyskie.

  Przypomnijmy, że od poniedziałku zamknięty jest odkryty basen "Błękitna Fala" w Opolu. Wykryto tam bakterię, która mogła spowodować niebezpieczne zmiany w organizmie. - W dniu 24.06.2021r. pobrano próbki wody w ramach kontroli wewnętrznej z niecek basenowych na pływalni odkrytej "Błękitna Fala" w Opolu. Wyniki badania wody wykazały wysokie zanieczyszczenie mikrobiologiczne bakteriami Pseudomonas Aeruginosa (tzn. pałeczka ropy błękitnej) we wszystkich nieckach basenowych. P.aeruginosa jest bakterią chorobotwórczą dla człowieka, może powodować ropne zakażenia ran oraz ucha, oczu, a także dróg moczowych, czy układu oddechowego. Ze względu na ochronę zdrowia ludzkiego, PPIS w Opolu wydał decyzje z rygorem natychmiastowej wykonalności, wprowadzając zakaz kąpieli oraz nakazując doprowadzenie jakości wody na ww. pływalni do wymagań sanitarnych - informuje Aneta Gniazdowska, Starszy Asystent Oddziału Higieny Komunalnej.

  Zarządzający pływalnią ma obowiązek przeprowadzić działania naprawcze, min. dezynfekcję wody, a następnie przedstawić PPIS w Opolu wyniki badań wody potwierdzające właściwą jakość wody pod względem sanitarnym. Zarządca poinformował, że w dniu 29.06.2021r. pobrano kontrolne próbki wody z niecek basenowych. Po przeprowadzeniu analizy laboratoryjnej oraz okazaniu PPIS w Opolu wyników badań wody spełniających wymagania ww. rozporządzenia, pływalnia zostanie ponownie otwarta.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-02 00:09:52 [5.173.114.*] id:1615196  
  tippmann: Napisał postów [7185], status [VIP] Reputacja
  zamknąć,po uj tym nyskim brudasom zza buga kąpielisko:)))

  Nick:
  Treść:
  2021-07-01 10:57:22 [89.64.25.*] id:1615125  
  Stefan: Napisał postów [26972], status [VIP] Reputacja
  Incydent kałowy?

  Nick:
  Treść: