• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1757
  • Dodano: 2021-06-30 / 11:29
  • Komentarzy: 0

  Ponad 50 interwencji straży związanych z przejściem frontu burzowego

  (Fot. OSP Karłowice)

  (Fot. OSP Jasienica Dolna)

  Od 29 czerwca 2021 roku od godziny 23.00 do 30 czerwca 2021 roku do godziny 8.00 strażacy w województwie opolskim odnotowali 51 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków frontu burzowego przechodzącego nad Opolszczyzną.


  Większość interwencji dotyczyła usuwania przewróconych i połamanych drzew oraz konarów. Najwięcej zdarzeń strażacy z Opolszczyzny odnotowali w powiecie głubczyckim (11) i kędzierzyńsko-kozielskim (10). Siedmiokrotnie wyjeżdżano na tereny powiatu opolskiego oraz nyskiego, 5 zdarzeń odnotowano w powiecie namysłowskim, 3 w oleskim. W powiecie kluczborskim, krapkowickim, strzeleckim i prudnickim strażacy interweniowali po 2 razy.

  W Rakowie w powiecie głubczyckim połamane drzewo zerwało na drogę linię energetyczną. W Karłowicach w powiecie opolskim piorun uderzył w budynek mieszkalny w wyniku czego doszło do pożaru (2m2) dachu przy kominie. Zdarzenie z piorunem odnotowano także w powiecie kluczborskim, gdzie piorun uderzył w budynek mieszkalny w wyniku czego doszło do spalenia przyłącza energetycznego do budynku.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".