• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2275
  • Dodano: 2021-06-30 / 08:01
  • Komentarzy: 0

  10. Piknik Rodzinny nad Odrą już w sobotę 3 lipca

  10. Piknik Rodzinny nad Odrą już w sobotę 3 lipca

  (Fot. Archiwum)

   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  W pierwszą sobotę lipca szykuje się duże, rodzinne wydarzenie w Parku Nadodrzańskim. Jak co roku, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji kulturalnych i rekreacyjnych w ramach 10. Pikniku Rodzinnego nad Odrą.


  Piknik jest świetną okazją do rodzinnej zabawy dla tych, którzy pozostają w mieście w wakacyjny weekend. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 13.00 w sobotę 3 lipca.

  - Zapraszamy wszystkich opolan do udziału w fantastycznym wydarzeniu. Celem pikniku będzie nie tylko zabawa i wspólne spędzanie czasu, ale też promowanie organizacji pozarządowych - mówił prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

  - Tradycyjnie rozpoczynamy wakacje piknikiem. Startujemy w sobotę o godzinie 13.00 i zapraszamy do Parku Nadodrzańskiego całe rodziny. W programie znalazły się różne strefy, każdy znajdzie coś wspólnego ze swoimi zainteresowaniami. Będą wywiady, pokazy tańca. W strefie sportu pokazy judo czy unihokeja. W strefie różnorodności poznamy różne tradycje oraz kuchnie z całego świata. Przewidziane są warsztaty dla dzieci i młodzieży, zabawy, gry i animacje. Odbędzie się również olimpiada rodzinna, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem co roku. W związku, że to jubileusz, chcemy zaprosić podmioty i organizacje, które współpracowały z nami przez te lata - mówi Dorota Piechowicz-Witoń, naczelniczka Centrum Dialogu Obywatelskiego.

  Gwiazdą wieczory w czasie pikniku będzie zespół Bakshish. To jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Powstali w Kluczborku w 1982 roku, a ich znaczenie dla polskiej sceny reggae jest niepodważalne. Poprzez punk rock, ska i rock-steady szybko dotarli do reggae. W 1983 roku grupa znalazła się w pierwszej dziesiątce konkursu festiwalu w Jarocinie. Ich występ przewidziany jest na 20:00. Zakończenie imprezy planowane jest o godzinie 20.30.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".