• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1131
  • Dodano: 2021-06-23 / 11:52
  • Komentarzy: 0

  WITD: Kierowca notorycznie wyciągał z tachografu swoją kartę kierowcy

  (Fot. WITD)

  Kontrola należącego do czeskiego przewoźnika zespołu pojazdów ujawniła, że kierowca notorycznie wyciągał z tachografu swoją kartę kierowcy i nie rejestrował swojej aktywności. Na przewoźnika nałożono surową grzywnę.


  Nałożeniem blisko 12 tys. zł kary na przewoźnika i kierowcę zakończyła się rutynowa kontrola, która 18 czerwca br. została przeprowadzona przez inspektorów z kędzierzyńsko - kozielskiego oddziału WITD w Opolu na przejściu granicznym w miejscowości Trzebina.

  Kontrola należącego do czeskiego przewoźnika zespołu pojazdów ujawniła, że kierowca notorycznie wyciągał z tachografu swoją kartę kierowcy i nie rejestrował swojej aktywności.

  Porównanie danych z karty kierowcy i zapisów tachografu wykazało szereg poważnych naruszeń, m.in. nierejestrowanie na karcie kierowcy aktywności, skrócenie dziennego odpoczynku (o 42 minuty, o 1 godzinę i 42 minuty, o 56 minut i o 50 minut), przekroczenie dziennego czasu prowadzenia pojazdu (o 6 minut, o 34 minuty, o 4 godziny i 25 minut) oraz przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia bez przerwy o 1 godzinę 10 minut - dodatkowo stwierdzono niewczytywanie danych z jednostki pojazdowej. Kierowcy zakazano dalszej jazdy do momentu odebrania odpoczynku 9-godzinnego.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".