• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2132
  • Dodano: 2021-06-22 / 15:15
  • Komentarzy: 0

  Zmiana zasad przyjęć pacjentów na szpitalne oddziały w USK w Opolu

  Zmiana zasad przyjęć pacjentów na szpitalne oddziały w USK w Opolu

  (Fot. USK Opole)

  Od poniedziałku 21 czerwca zmieniają się zasady przyjęć na oddziały w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Nie wszyscy będą kierowani na testy przeciwko Covid-19.


  Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną (mniej zakażeń) Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu złagodził od poniedziałku zasady przyjęć na oddziały szpitalne. Nie wszyscy pacjenci są kierowani na testy przeciwko Covid-19. Decyzja, podejmowana przez personel medyczny, jest uzależniona od wyników wywiadu epidemiologicznego oraz objawów klinicznych.

  Taki wywiad w przypadku pacjentów przyjmowanych planowano jest przeprowadzany dwukrotnie. Najpierw przy ustalaniu terminu przyjęcia przez pracownika sekretariatu oddziału, który na podstawie udzielonych odpowiedzi decyduje, czy kierować pacjenta na badania w kierunku SARS-CoV-2.

  W dniu zgłoszenia się do szpitala w Punkcie Przyjęć Planowych pacjent odpowiada na takie same pytania - wypełniając ankietę - po raz kolejny. - W przypadku odpowiedzi wskazujących na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2 decyzję o skierowaniu na badanie podejmie lekarz dyżurny oddziału - wyjaśnia Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch, pielęgniarka epidemiologiczna USK w Opolu.

  Pacjent przyjmowany od poniedziałku, 21 czerwca na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wypełniaa taką samą ankietę epidemiologiczną przy konsoli i wraz ankietą kierowany jest do Triage, gdzie pracownik medyczny podejmuje decyzję o kwalifikacji do wymazu lub skonsultuje tę kwalifikację z lekarzem dyżurnym.

  Pacjenci wymagający hospitalizacji, z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, będą kierowani do Tymczasowego Szpitala Covid-19 przy ul. Wrocławskiej lub w przypadku konieczności zastosowania terapii ECMO albo zabiegu operacyjnego w trybie zagrożenia życia, zostaną przyjęci w USK przy al. Witosa.

  Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch zastrzega, że w zależności od sytuacji epidemiologicznej podejmowane będą decyzje o ewentualnych kolejnych zmianach w funkcjonowaniu szpitala.

  Przypominamy, że od 17 czerwca wznowiono w USK możliwość odwiedzin pacjentów na szpitalnych oddziałach. Jest to możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu lekarzowi lub pielęgniarce, we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 16:00 do 18:00. Odwiedziny odbywają się z ograniczeniem liczby odwiedzających do 1 osoby dziennie i z ograniczeniem czasu odwiedzin do maksymalnie 15 minut.

  Podczas odwiedzin należy przestrzegać zasad sanitarnych obowiązujących w USK tj.: zabezpieczenia ust i nosa maseczką, dezynfekcji rąk przed wejściem do oddziału i po wyjściu, zachowania dystansu 1,5 metra od innych osób.

  Odwiedziny na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym USK są możliwe od godz. 9:00 do 21:00 (wg zasad obowiązujących na pozostałych oddziałach), tylko i wyłącznie u pacjentów, którzy przebywają na salach obserwacyjnych.

  Zabronione jest odwiedzanie pacjentów USK w Opolu przez osoby chore na choroby zakaźne. W przypadku naruszenia przez osoby odwiedzające zasad odwiedzin, personel szpitala ma prawo nakazać takim osobom natychmiastowe opuszczenie placówki. W związku z umożliwieniem odwiedzin paczki dla pacjentów nie będą już przyjmowane na parterze szpitala.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".