• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3145
  • Dodano: 2021-06-22 / 02:57
  • Komentarzy: 0

  Ponad 50 interwencji strażaków związanych z usuwaniem skutków burz

  Ponad 50 interwencji strażaków związanych z usuwaniem skutków burz
   <i>(Fot. KP PSP Brzeg)</i>

  (Fot. KP PSP Brzeg)

  21 czerwca 2021 od godziny 16.00 do godziny 21.00 dyżurni stanowisk kierowania Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa opolskiego odnotowali 52 interwencje związane z usuwaniem skutków frontu burzowego, któremu towarzyszył silny wiatr i nawalny deszcz.


  Najwięcej zdarzeń dotyczyło przewróconych drzew i połamanych konarów (37), uszkodzonych dachów (7), uszkodzonych budynków mieszkalnych i garaży (6) oraz dwóch uszkodzonych linii energetycznych.

  Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Brzegu, gdzie doszło do uszkodzenia sporej powierzchni dachu na budynku szkoły podstawowej. Łącznie w zdarzeniach uczestniczyło 78 zastępów PSP i OSP w sile 409 strażaków. Nie odnotowano osób poszkodowanych.

  Przypomnijmy, meteorolodzy wydali ostrzeżenia 2. stopnia dla powiatów brzeskiego, głubczyckiego, krapkowickiego, namysłowskiego, nyskiego, opolskiego, prudnickiego i Opola. Dla pozostałej części województwa wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. W zależności od rozwoju sytuacji możliwe jest podwyższenie stopnia ostrzeżenia, szczególnie ze względu na wysokość opadów.

  Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 15 mm do 25 mm, a lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami spodziewane są także opady gradu.

  Pogoda ustabilizuje się około godz. 2 we wtorek.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".