• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1750
  • Dodano: 2021-06-21 / 19:43
  • Komentarzy: 0

  "Nabu" wraz z przewodnikiem pomogli strzeleckim policjantom

  "Nabu" wraz z przewodnikiem pomogli strzeleckim policjantom

  (Fot. st. sierż. sztab. Tomasz Fijałkowski)

  W poszukiwaniu narkotyków niezastąpiony jest pies, którego węch jest bardzo czuły i jest w stanie wykryć śladowe ilości substancji.


  Wspólne działania wydziału kryminalnego strzeleckiej Policji wraz z funkcjonariuszem Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich, który na co dzień jest przewodnikiem psa specjalnego "Nabu", doprowadziły do ujawnienia substancji odurzających na prywatnej posesji.

  Działania obu służb polegały na przeszukaniu domu w jednej z pobliskich miejscowości. Na miejscu pies pomógł policjantom ujawnić substancje odurzające niewiadomego pochodzenia.

  W poszukiwaniu narkotyków niezastąpiony jest pies, którego węch jest bardzo czuły i jest w stanie wykryć śladowe ilości substancji. Ponadto dzięki wykorzystaniu specjalnie wyszkolonego psa można w krótkim czasie skontrolować dużą liczbę pomieszczeń.

  Pies Nabu jest funkcjonariuszem strzeleckiej jednostki od 2016 r. Codzienna służba psów specjalnych polega na kontroli osób, rzeczy, korespondencji, paczek, pojazdów, pomieszczeń, a także na poszukiwaniu i wskazywaniu potencjalnych miejsc ukrycia środków odurzających i psychotropowych.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".