• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 9735
  • Dodano: 2021-06-20 / 18:22
  • Komentarzy: 2

  Tragedia na akwenie w Januszkowicach. Utonął mężczyzna

  Tragedia na akwenie w Januszkowicach. Utonął mężczyzna

  (Kąpielisko Bolko - sobota. Fot. Dżacheć )

  Upalny weekend zebrał śmiertelne żniwo. Niestety nie udało się uratować mężczyzny, o którego życie walczyli ratownicy na kąpielisku w Januszkowicach. Służby interweniowały też na innych kąpieliskach.


  Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 20 czerwca na akwenie pod Zdzieszowicami. Mężczyzna kąpał się w Jeziorze Srebrnym w Januszkowicach, nagle zniknął pod wodą. Niestety przybyli na miejsce ratownicy nie zdołali uratować życia mężczyźnie. Zdarzenie miało miejsce przed godziną 15.30.

  Według relacji świadków, mężczyzna zażywał kąpieli w jeziorze, kiedy nagle zniknął pod wodą. Kiedy świadkowie ocenili, że długo nie pojawia się na powierzchni, ruszyli w kierunku topielca i jednocześnie wezwali pomoc. W namierzeniu mężczyzny pod wodą pomogli dopiero nurkowie, którzy przyjechali na miejsce.

  Zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po wyciągnięciu mężczyzny na brzeg rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety reanimacja nie przywróciła mężczyźnie funkcji życiowych. Lekarz, który był na miejscu stwierdził zgon mężczyzny.

  Okoliczności śmierci będą wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratora.

  Warto dodać, że dziś dwukrotnie ratownicy interweniowali na Kąpielisku Bolko. Pierwszym razem wezwani zostali do mężczyzny, który spadł ze skarpy do wody, kolejna interwencja dotyczyła nastolatki, która podczas kąpieli zasłabła.

  Warto dodać, że na opolskich akwenach ratownicy pojawią się dopiero w piątek 25 czerwca. Wcześniejsze kąpiele odbywają się na własną odpowiedzialność.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-21 18:18:52 [83.22.183.*] id:1614538  
  ktostamtaki: Napisała postów [281], status [maniak] Reputacja
  Podobno ten pan był z ukrainy i był pod wplywem %

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-06-22 23:35:48 [94.254.144.*] id:1614589  
  tippmann: Napisał postów [6913], status [VIP] Reputacja
  Podobno piłeś z nim