• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1509
  • Dodano: 2021-06-19 / 13:08
  • Komentarzy: 0

  "Trudny start lepsza przyszłość". Trwa piknik rodzin zastępczych

  "Trudny start lepsza przyszłość". Trwa piknik rodzin zastępczych

  (Fot. Dżacheć)

  Na Placu Wolności w Opolu trwa happening/piknik dla rodzin zastępczych. Oprócz zabaw i prezentacji znajdziemy dziś stanowiska, gdzie pracownicy udzielą informacji dotyczących form rodzicielstwa zastępczego.


  Impreza rozpoczęła się o 10.00 na pl. Wolności w Opolu i potrwa do godziny 15.00. Piknik organizowany jest w ramach projektu dofinansowanego z Fundacji EY, dotyczącego prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu kampanii społecznej dotyczącej rodzicielstwa zastępczego oraz projektu "Trudny Start Lepsza Przyszłość 2 - program wsparcia rodzin i pieczy zastępczej w mieście Opolu" współfinansowanego z EFS.

  - Udział w organizowanym happeningu/pikniku oprócz zaproszonych gości, czyli osób działających na rzecz rozwoju rodzicielstwa zastępczego w Opolu wezmą również rodziny zastępcze wraz z dziećmi, co pozwoli pokazać mieszkańcom, że rodzina zastępcza jest zwyczajną, szczęśliwą rodziną, w której dzieci są wesołe i uśmiechnięte.
  Pozwoli to w jakimś stopniu zmienić postrzeganie dzieci opuszczonych jako trudnych, smutnych czy uciążliwych - informuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu.

  Podczas wydarzenia znajdziemy stanowiska, gdzie pracownicy udzielą informacji dotyczących form rodzicielstwa zastępczego, a zaproszeni do współpracy studenci z Uniwersytetu Opolskiego wśród uczestników będą rozdawać ulotki, maskotki klauny i torby bawełniane z nadrukiem.

  - Uczestnicy happeningu będą mogli korzystać z wielu przygotowanych atrakcji tj. zjeżdżalnie, warsztaty kowalstwa i rzeźbienia w drewnie, foto-budki, przygotowanych gier i zabaw oraz wielu innych niespodzianek. Podczas wydarzenia ok. godz. 12.00 przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Opolu uhonorują medalami oraz listami gratulacyjnymi osoby, które przyczyniły się do rozwoju rodzicielstwa zastępczego w naszym mieście - słyszymy.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".