• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3902
  • Dodano: 2021-06-17 / 11:45
  • Komentarzy: 0

  Blisko 100 wydarzeń z okazji Dni Opola. Impreza startuje 21 czerwca

  (Fot. Dżacheć)

  Dni Opola będą wydłużone i połączą się w tym roku z Nocą Kultury. Miasto Opole dla całych rodzin przygotowało blisko 100 różnych wydarzeń. Święto miasta rozpocznie się 21 czerwca i potrwa do 27 czerwca.

  Wyczekiwane przez wszystkich mieszkańców dni święta miasta rozpoczną się w poniedziałek 21 czerwca i potrwają cały tydzień.

  - Jesteśmy już stęsknieni za różnymi wydarzeniami. Wydarzenia związane z dniami Opola rozpoczynają się już od najbliższego poniedziałku i sądzę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy mimo wszystko, że koronawirus jeszcze istnieje i zachowajmy bezpieczeństwo dostosowując się do wymogów - mówi wiceprezydent Opola, Maciej Wujec.

  - Przygotowaliśmy bogaty tydzień imprez i wielu wydarzeń. Wszystkich wydarzeń zliczymy około stu. Tydzień ten obfituje również w Noc Kultury. Dni Opola ze względu na pandemię zostaną wydłużone - mówi Matyjaszek

  - Od strony sportowej, Dni Opola zaczynamy imprezą na basenie letnim w piątek. W sobotę rozpoczynamy konkurs rzutów karnych na nowym obiekcie w Opolskim Parku Sportu. Oprócz bramek odbędzie się jeszcze turniej koszykówki 3x3. Na pewno atrakcji nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Marcin Sagan, naczelnik wydziału sportu.

  Opolskie Bractwo Rycerskie zaprasza chętnych przygód opolan pod miejską basztę. Będziecie mogli państwo zobaczyć niereżyserowane walki czy skosztować specyficznego, rycerskiego jadła. Wydarzenia odbędą się w sobotę i niedzielę 26 i 27 czerwca. Dodatkowo, opolski rynek zamieni się w średniowieczne pole rycerskich bitew. To właśnie tu odbędzie się Turniej Rycerski o Miecz Prezydenta Miasta Opola.

  Kolejną propozycją jest organizowany w parku Młodzieżowego Domu Kultury Festyn Śląski. Przy dźwiękach koncertu "Na śląską nutę" będzie można skorzystać z warsztatów plastycznych, ceramicznych i zdobniczych, animacji i zabaw, a wszystko ze śląską kulturą w tle. - Przygotowaliśmy bogata ofertę adresowaną do całych rodzin. Zaczynamy już 21 czerwca - podkreśla Elżbieta Marciniszyn, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

  - NCPP na otwarciu dni Opola kończy akcję "Przebojem na mural" . 21 czerwca o godzinie 17.00 rozpoczniemy pod NCPP dni Opola. Będzie można zrobić sobie zdjęcie polaroidem, wziąć udział w przeróżnych warsztatach - mówi Agnieszka Jurowicz, dyrektor NCPP w Opolu.

  2021 ustanowiony został Rokiem Powstań Śląskich, dlatego część wydarzeń Dni Opola dedykowana będzie tej rocznicy.

  Noc Kultury zaplanowano w piątek, 25 czerwca. To już dwunasta edycja tego wydarzenia. Tradycyjnie na odwiedzających czekać będzie kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych - w tym koncerty, spektakle, widowiska plenerowe, wystawy i gry miejskie. Większość wydarzeń rozpocznie się około godz. 18. w różnych punktach Opola. Każdy z nich będzie oznaczony kolorowym numerem, aby uczestnikom łatwiej było znaleźć wydarzenia opisane w programie imprezy.

  Wszystkie wydarzenia zorganizowane zostaną z zachowaniem obowiązujących w tym czasie obostrzeń pandemicznych, a część z nich może zostać zrealizowana on-line. Harmonogram wydarzeń dotyczący Nocy Kultury można zobaczyć klikając w LINK.  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".