• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3598
  • Dodano: 2021-06-17 / 17:58
  • Komentarzy: 2

  Telefon ukryto w kostce mydła. Udaremniony przemyt w Zakładzie Karnym

  (Fot. ppor. Tomasz Tomczuk)

  Funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich znów dokonali nietypowego ujawnienia. W paczce higienicznej do osadzonego próbowano przemycić telefon, który ukryto w kostce mydła.


  Funkcjonariusze Służby Więziennej na co dzień prowadzą działania mające na celu uniemożliwienie przemytu na teren jednostek penitencjarnych przedmiotów i substancji niedozwolonych. Przy wykorzystaniu najnowszych technologii, psów specjalnych i profesjonalnej pracy operacyjnej "mieszają szyki" przestępcom, którzy nie ustają w próbach przemytu. Na szczęście jesteśmy o krok przed nimi.

  Niecodzienna sytuacja miała miejsce we wtorek 15 czerwca w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich. Funkcjonariusze po raz kolejny udaremnili próbę przemytu niedozwolonych substancji odurzających w przesyłce skierowanej do skazanego.

  - Zgodnie z naszymi procedurami każda paczka podlega sprawdzeniu m.in. za pomocą urządzenia do prześwietlania. Tak też było i tym razem. Po wjechaniu pakunku do urządzenia funkcjonariusz dokonujący sprawdzenia zauważył kostkę, w której znajdowało się coś więcej niż mydło. Po wyjęciu wszystkich przedmiotów z paczki, odpakowano mydło, które pozornie miało nienaruszoną strukturę. Po jego przepołowieniu okazało się, że w środku ukryto szczelnie zawinięty mikrotelefon - relacjonuje kpt. Katarzyna Idziorek.

  Ujawniony telefon zabezpieczono, a dyrektor jednostki wszczął czynności wyjaśniające.  Przypomnijmy, że to nie pierwsza próba dostarczenia środków odurzających osadzonym w naszym województwie. Skrupulatnie prowadzone działania profilaktyczne pozwoliły udaremnić "przerzut" środków psychoaktywnych na teren jednostki w Opolu. Dzięki uzyskanym w trakcie pracy operacyjnej informacjom ujawnili zawiniątko z szarej taśmy pakunkowej przerzucone na pas ochronny aresztu, w którym to znajdowało się kilkadziesiąt (90szt.) tabletek koloru białego o wadze ok. 22 gramów. Przeprowadzona analiza chemiczna wykazała pochodną amfetaminy.

  W maju, funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich udaremnili próbę przemytu niedozwolonych substancji odurzających w przesyłce skierowanej do skazanego. Po wpłynięciu paczki do jednostki i potwierdzeniu przez skazanego, że jest jej adresatem, dokonano otwarcia, a następnie prześwietlenia przedmiotów znajdujących się wewnątrz. Okazało się, że w kremie do twarzy, pod cienką warstwą kremu znajduje się biały proszek o łącznej wadze 59,30 gram brutto.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-17 18:57:14 [83.4.126.*] id:1614312  
  Gaz: Napisał postów [4801], status [VIP] Reputacja
  Sposób na Nojmana albo na złodzieja Tuska,to typowe w PO.Michał Bąk vel Tusk,via kasa z Amber Gol;d.
  [-4]

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-06-17 23:33:45 [83.26.41.*] id:1614330  
  KubaXY: Napisał postów [2973], status [Szycha] Reputacja
  Pamietasz jak twoja stara czyscila Panu Tuskowi buty przed wejsciem na sale plenarna ? Co sie takiego stalo nagle, ze tak Pana Donalda nie lubisz ?
  [-4]