• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2420
  • Dodano: 2021-06-16 / 11:01
  • Komentarzy: 1

  Ulatniający się gaz w mieszkaniu. Strażacy wyważyli drzwi

  Ulatniający się gaz w mieszkaniu. Strażacy wyważyli drzwi
   <i>(Fot. Wojtek)</i>

  (Fot. Wojtek)

  Wyczuwalna woń gazu była przyczyną interwencji strażaków w bloku mieszkalnym przy ulicy Bielskiej w Opolu.


  Informacja o zagrożeniu w mieszkaniu na parterze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Bielskiej w Opolu wpłynęła do służb ratunkowych w środę 16 czerwca o godzinie 9.41. Specyficzną woń ulatniającego się gazu poczuli mieszkańcy bloku, natychmiast wezwali straż.

  Zgłoszenie zostało potwierdzone. Na jednej z klatek schodowych rzeczywiście unosiła się intensywna woń gazu. Przybyli na miejsce strażacy ustalili, że gaz może wydobywać się z lokalu na parterze budynku. Ponieważ nikt nie otwierał drzwi, strażacy musieli je wyważyć. Nie było jednak konieczności ewakuacji mieszkańców budynku.

  Gaz ziemny jest bezwonny. Charakterystyczny zapach pochodzi od substancji zwanej THT, która dodawana jest do gazu celowo, by ułatwić wykrycie nieszczelności instalacji. Ogień w kuchence zazwyczaj jest jasnoniebieski. Inny kolor ognia może być wynikiem zanieczyszczenia palnika albo naczynia, które zostało użyte do gotowania.

  Aby móc bezpiecznie korzystać z gazu ziemnego, konieczny jest również okresowy przegląd instalacji gazowej oraz przewodów wentylacyjnych. W blokach za taką kontrolę odpowiada zarządca nieruchomości. W domach jednorodzinnych o przegląd instalacji musimy zadbać sami, wzywając w tym celu odpowiednio przeszkolone ekipę. Taka kontrola powinna się odbywać raz w roku.

  Jeśli wyczujemy ulatniający się gaz, a wietrzenie pomieszczenia nie spowoduje, iż niepokojący zapach zniknie, należy jak najszybciej zadzwonić po pogotowie gazowe. W tym celu wystarczy wybrać numer Ogólnopolskiego Telefonu Alarmowego 112 albo bezpośrednio skontaktować się z pogotowiem gazowym pod numerem 992

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-16 14:39:31 [217.173.195.*] id:1614194  
  wojtasoks: Napisał postów [7019], status [VIP] Reputacja
  Ale co, wyważyli drzwi i gaz przestał się ulatniać?

  Nick:
  Treść: