• Wyświetleń: 1159
  • Dodano: 2021-06-16 / 11:30
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Jak wygląda praca w branży beauty: czy warto i ile można zarobić?

  Jak wygląda praca w branży beauty: czy warto i ile można zarobić?
  W Opolskim jak podaje barometr zawodów jest zauważalny deficit dla zawodu kosmetyczka. Oznacza to, że nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, gdyż zapotrzebowanie pracodawców będzie w ich przypadku duże, a podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje - niewielka.


  Nasza branża coraz bardziej się rozwija i popyt na stylistów i wizażystów rośnie nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale dużo możliwości dają także większe firmy produkcyjne, agencje czy korporacje, które potrzebują stylistów i wizażystów do sesji, reklam, ale również na plany telewizyjne. My jak INNER Stylists też otwieramy drzwi i możliwości współpracy dla najlepszych słuchaczy TEB Edukacja.- dodaje Ewa Nierzwicka.

  Kosmetyczka zajmuje się z kolei diagnozą kosmetyczną, po której przystępuje do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych lub upiększających. Ważna w tym zawodzie jest umiejętność rozpoznawania potrzeb klienta. Niektóre schorzenia dermatologiczne wymagają konsultacji lekarskiej, dlatego im kosmetyczka ma wyższe kompetencje, tym szybciej może zdiagnozować problem i skierować klienta do dermatologa. Takim podejściem można zyskać duże zaufanie klientów, które niewątpliwie umacnia specjalistę na rynku usług.

  Wynagrodzenie miesięczne kosmetyczek wynosi 2600-3710 zł brutto (źródło: wynagrodzenia.pl). I tak jak w przypadku wizażu i stylizacji - ostateczne dochody zależą od kwalifikacji, ilości zleceń czy stawek w konkretnych salonach.

  Wizaż i stylizacja
  Specjaliści w zawodach związanych z wizażem i stylizacją zajmują się z kolei kreowaniem wizerunku innych osób. Wykorzystują do tego umiejętności z zakresu korekcji niedoskonałości i modelowania twarzy za pomocą technik makijażowych. Zajmują się również analizą kolorystyczną i doborem odpowiednich ubrań zarówno do sylwetki, jak też do charakteru klienta. Zapotrzebowanie na dobrych wizażystów i stylistów jest bardzo duże ze względu na ilość osób, które chcą profesjonalnie zadbać o swój wizerunek.

  Zarobki stylistki i wizażystki wynoszą 2980-4290 zł brutto (źródło: wynagrodzenia.pl) i zależą m.in. od sposobu zatrudnienia, stażu pracy i miejsca wykonywania zawodu. Wynagrodzenie może być wyższe w przypadku dodatkowych zleceń przy indywidualnych konsultacjach lub okazjonalnych stylizacjach.


  - Nie tylko gwiazdy czy politycy korzystają już z usług stylistów, ale coraz więcej osób korzysta z nich na co dzień. Powstaje coraz więcej marek osobistych, a ludzie szukają spójności w ekspresji siebie na zewnątrz, aby móc się wyróżnić. Wizaż i stylizacja jest kierunkiem dla ludzi kreatywnych, z pasją i wyczuciem stylu, a przede wszystkim miłością do pracy z ludźmi i z ubraniami. Wykonując ten zawód będąc empatycznymi, otwartymi i gotowymi do słuchania innych osobami, możemy dodawać pewności siebie wielu osobom każdego dnia. - potwierdza Ewa Nierzwicka, osobista stylistka, współzałożycielka INNER Stylists, stylistka gwiazd, Art Director, stylistka Galerii Mokotów i CH Wroclavia, wykładowca w szkole TEB Edukacja w Opolu.


  Nauka na kierunku Wizaż i stylizacja trwa 1 rok i kończy się otrzymaniem zaświadczenia o realizacji kursu, na podstawie rozporządzenia MEN. Kursowi w TEB Edukacja towarzyszy marka Inglot, która udostępnia kosmetyki do nauki zawodu. Przy wsparciu marki organizowane są też dodatkowe szkolenia z certyfikatami. Uczą osoby związane zawodowo z daną profesją. Z kolei Technik usług kosmetycznych to kierunek 2 letni, kończąc go otrzymuje się świadectwo ukończenia szkoły policealnej, a zdając egzamin państwowy dodatkowo Tytuł zawodowy Technik usług kosmetycznych. Tu w TEB Edukacja do nauki wykorzystuje się produkty marki Bielenda Professional, która jest partnerem tego kierunku. Wiąże się to również ze zdobyciem dodatkowych certyfikatów Bielenda.

  Na marginesie dodamy, że warto też zwrócić uwagę na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów od podologi czy ortonyksji. Przeprowadzanie wywiadu i badania podologicznego, protetyka paznokci, usuwanie odcisków, zakładanie czasowych implantów to główne z zadań na stanowisku podologa. Jest to zawód bardzo wymagający - zarówno sprawności fizycznej, jak też zaawansowanej wiedzy m.in. z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki kończyn dolnych. Stopy dźwigają ciało przez całe życie, dlatego tak ważna jest odpowiednia ich pielęgnacja. Na szczęście w ostatnich latach świadomość zdrowia stóp wzrosła. Widać to po ilości pacjentów w gabinetach podologicznych, którzy przychodzą nie tylko w przypadku schorzeń czy sezonowo - kiedy mają odsłonić stopy. Ale umawiają się również regularnie na zabiegi profilaktyczne lub po porady.

  Zapraszamy do Szkoły Medycznej i Policealnej TEB Edukacja w Opolu
  Opole ul. Krakowska 45-47 II piętro ZIEMOWIT
  Tel. 774461500

  www.facebook.com/TEBOpole
  https://www.facebook.com/technikumtebopole
  https://www.instagram.com/teb_edukacja_opole/


  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".