• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1027
  • Dodano: 2021-06-15 / 08:51
  • Komentarzy: 1

  Pokazali dzieciom zawód funkcjonariusza Służby Więziennej

  Pokazali dzieciom zawód funkcjonariusza Służby Więziennej
   <i>(Fot. por. Bartłomiej Kawulok)</i>

  (Fot. por. Bartłomiej Kawulok)

  Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Głubczycach gościli z wizytą w Przedszkolu "Piccolino", które w ramach prowadzonego programu "Dni aktywności" zaprosiło więzienników, aby przybliżyć dzieciom zawód funkcjonariusza Służby Więziennej.


  Spotkanie było odpowiedzią na zaproszenie Niepublicznego Przedszkola z Głubczyc. Funkcjonariusze w przystępnej formie wyjaśnili dzieciom, na czym polega praca w Służbie Więziennej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się umundurowanie funkcjonariuszy SW oraz wybrany sprzęt i środki ochrony osobistej. Dzieci są bardzo zainteresowane tematem różnych zawodów, chętnie wypowiadają się w oparciu o swoje obserwacje i spostrzeżenia. Poszerzają swoje słownictwo o nowe pojęcia charakterystyczne dla danego zawodu. Głubczyccy więziennicy prezentowali pojazd operacyjno - konwojowy, a także sprzęt taktyczno - ochronny.

  Możliwość posiedzenia za kierownicą takiego samochodu, obejrzenia jego wnętrza i prezentacja przez funkcjonariusza jego działania była dla dzieci nie lada gratką. Ale największą atrakcją okazała się nasza funkcjonariuszka Gabi - pies służbowy, która zaprezentowała swoje umiejętności węchowe podczas krótkiego pokazu.

  Dyrekcji przedszkola bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość prezentacji naszej formacji jako nowoczesnej profesjonalnej formacji mundurowej. Mamy nadzieję ze nasze działanie przybliżyły orientację zawodową dzieci, pobudziło o rozwinęło zainteresowanie, które w przyszłości może skutkować podjęciem pracy w Służbie Więziennej.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-15 15:01:53 [83.7.170.*] id:1614117  
  maromarko: Napisał postów [14], status [nowy] Reputacja
  Czy tam ktoś upadł na głowę? Może należało je zabrać również do policyjnej izby dziecka, zakładu medycyny sądowej i innych ciekawych miejsc.Dramat.

  Nick:
  Treść: