• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8636
  • Dodano: 2021-06-13 / 00:39
  • Komentarzy: 0

  Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone auta...Strażacy walczą ze skutkami burzy

  Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone auta...Strażacy walczą ze skutkami burzy
   <i>(Fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle)</i>

  (Fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle)

  Nad województwem opolskim w sobotę zgodnie z zapowiedziami meteorologów przeszły ulewne deszcze, burze, a w niektórych miejscowościach pojawił się nawet grad. Strażacy cały czas walczą ze skutkami nawałnicy.


  W sobotę 12 czerwca od południa strażacy wyjeżdżali do interwencji związanych z pogodą wiele razy. Najwięcej pracy strażacy mieli na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, gdzie przeszły burze z gradem, a porywisty wiatr zrywał dachy z budynków.

  - Kilka uszkodzonych dachów i budynków. Powalone drzewa oraz zalane posesje to efekt frontu burzowego jaki przeszedł nad powiatem kędzierzyńsko-kozielskim. Przed godziną 19.00, wiatr zerwał dach na jednej z posesji w miejscowości Polska Cerekiew, przy ul. Ciepłodolskiej - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

  Ulewy spowodowały podtopienia w budynkach mieszkalnych na terenie powiatów nyskiego i głubczyckiego, gdzie strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic. Powalone przez wichurę drzewo przewróciło się też na ul. Turawską w Szczedrzyku, podobne działania prowadzono również w Skarbiszowie w powiecie opolskim. Odnotowano też wyjazdy do uszkodzonych słupów energetycznych.

  Ostrzeżenia meteorologiczne wydane dla Opolszczyzny obowiązywały do godziny 20.00. W tej chwili niekorzystne warunki pogodowe ustały. Mimo to, IMGW ostrzega, że w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".