• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 9594
  • Dodano: 2021-06-12 / 11:00
  • Komentarzy: 0

  Po ponad roku przerwy wrócił Parkrun

  Po ponad roku przerwy miłośnicy Parkrun wrócili na swoją trasę na Wyspie Bolko. 12 czerwca 2021 roku punktualnie o 9:00 biegi ruszyły w 72 miastach.


  Po długiej przerwie społeczność biegowa Parkrun Opole znów będzie spotykać się w sobotę, by wspólnie pobiegać, maszerować i truchtać po pięciokilometrowej trasie.

  - To świetny pomysł i świetna inicjatywa. Jestem tu często i super jest rozpocząć weekend o 9.00 rano w sobotę na Wyspie Bolko. Ptaszki śpiewają, o każdej porze roku jest tutaj dobrze. Wszystkim brakowało tej możliwości wspólnego biegania w tym środowisku - podkreślają biegacze.

  - Po 15 miesiącach wróciliśmy. Ostatni Parkrun obył się w 2020 roku, a teraz sytuacja pozwala na to, by odbył się pełną parą. Wydarzenie będzie wyglądać prawie tak samo jak przez lata. Różnica jest taka, że teraz zalecamy dbanie o dystans społeczny, a jedną z zauważalnych różnic jest na przykład brak wspólnego zdjęcia - mówi Paweł Stania, organizator opolskiego Parkrun.

  W Opolu zrealizowanych zostało już ponad 200 edycji. To spotkania sportowe dla wszystkich. Dystans 5km nie musi zostać pokonany szybko, można go przejść, przespacerować z dziećmi czy psami. To bezpłatna ogólnoświatowa inicjatywa polegająca na zrzeszaniu osób aktywnych i zachęcająca do zdrowego trybu życia.

  - Parkrun to wspaniała inicjatywa, dzięki której zacząłem pokonywać coraz dłuższe dystanse. Pierwsze treningi to nie jest dobry czas na stawianie sobie celów. Ciesz się swoimi pierwszymi kilometrami i poznawaj lepiej swoje ciało, pytaj i jeszcze raz pytaj, a osiągniesz dużo, przede wszystkim zdrowie - mówi Paweł, uczestnik spotkań biegowych.

  Jeśli sytuacja na to pozwoli, spotkania będą odbywały się regularnie w każdą sobotę o godzinie 9.00. Spotkania rozpoczynają się na Wyspie Bolko przy pubie Laba.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".