• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 878
  • Dodano: 2021-06-12 / 10:36
  • Komentarzy: 0

  Wynieśli ze szlaku worki pełne śmieci

  Wynieśli ze szlaku worki pełne śmieci

  (Fot. facebook.com/GorskaOdyseja/)

  Uczniowie z Kędzierzyna-Koźla wzięli udział w nadprogramowym etapie "Górskiej Odysei" - inicjatywy ekologicznej i posprzątali Góry Opawskie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania gór i lasów.


  Uczniowie klasy 2s Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Zdobywając szczyt Biskupiej Kopy w Górach Opawskich posprzątali turystyczne szlaki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania gór i lasów. Górska Odyseja to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna. Marsz górskimi szlakami wzdłuż południowej granicy Polski - od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój - połączony będzie ze sprzątaniem szlaków i edukowaniem turystów.

  Edukacyjna wyprawa na szczyt Biskupiej Kopy była nagrodą dla uczniów popularnej "dziewiątki" za wygraną w konkursie zbiórki elektroodpadów zorganizowaną przez Asekol, Związek Międzygminny "Czysty Region" oraz EKORUM. Uczniowie zdobyli szczyt pod przewodnictwem Dominika Dobrowolskiego - organizatora "Górskiej Odysei" - zabierając ze szlaku to, co pozostawili po sobie nieodpowiedzialni turyści.

  - Wielkie brawa dla uczennic i uczniów z klasy 2s Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 z Kędzierzyna Koźla, a także ich nauczycieli i rodziców. Nie tylko poradzili sobie ze zdobyciem i posprzątaniem Biskupiej Kopy, ale dzielnie radzą sobie każdego dnia z edukacją ekologiczną w swojej szkole - mówi ekolog Dominik Dobrowolski, organizator Górskiej Odysei.  Ta wyjątkowa wyprawa odbyła się tuż przed kolejnym, 6. etapem "Górskiej Odysei". W piątek (11.06) wolontariusze razem z Dominikiem Dobrowolskim wyruszyli z Węgierskiej Górki. Przejdą 45-kilometrową trasę przez Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego, kończąc wędrówkę w Skoczowie połączoną ze sprzątaniem trasy.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".