• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2421
  • Dodano: 2021-06-13 / 17:35
  • Komentarzy: 0

  Konkurs "Piękna Wieś Opolska 2021" ogłoszony!

  (Fot. Archiwum)

  Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił XXIV edycję konkursu "Piękna Wieś Opolska 2021".


  Celem konkursu jest wyłanianie i promowanie najlepszych wzorców działania. Konkurs, który na trwałe wpisał się w kalendarz organizowanych przedsięwzięć, umożliwia wyłonienie najaktywniejszych społeczności lokalnych, które w najpiękniejszych wsiach są motorem ich rozwoju. Niezwykle cenna jest zdrowa rywalizacja sołectw i ich liderów, a ta trwa już 24 lata. Patrząc wstecz na uczestników konkursu śmiało można powiedzieć, że są to sołectwa sukcesu, bowiem przystąpienie do samego konkursu jest wyrazem wiary w swoje siły, dumy ze zrealizowanych projektów i śmiałego patrzenia w przyszłość.

  Zarząd Województwa Opolskiego, doceniając starania sołtysów i liderów wiejskich, zaplanował w tym roku nagrody dla każdego uczestnika konkursu. Umożliwiono również zgłoszenie dwóch wsi z jednej gminy do kategorii "Najpiękniejsza Wieś". Liczymy, że wprowadzone zmiany spełnią oczekiwania mieszkańców opolskich wsi i zachęcamy do aktywnego udziału w konkursie.

  W tym roku konkurs obejmował będzie dwie kategorie:
  1. Najpiękniejsza Wieś
  2. Najlepszy projekt odnowy wsi

  Udział może wziąć każda miejscowość wiejska o statusie sołectwa w województwie opolskim, na terenie której działa organizacja pozarządowa (na rzecz odnowy wsi) posiadająca osobowość prawną i mająca konto bankowe.

  W kategorii: Najlepszy projekt odnowy wsi udział mogą wziąć przedsięwzięcia, których zakończenie realizacji nastąpiło w latach 2017-2021 i zostały wykonane w ramach realizacji programu Odnowa Wsi, zgodne z Planem
  Odnowy Miejscowości. Zgłoszony projekt musi zostać wykonany na terenie sołectwa, gdzie działa organizacja pozarządowa (na rzecz odnowy wsi) posiadająca osobowość prawną i mająca konto bankowe.

  Regulamin konkursu znajdziemy pod linkiem


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".