• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1541
  • Dodano: 2021-06-10 / 16:53
  • Komentarzy: 2

  300 tys. zł. od Urzędu Marszałkowskiego na zabezpieczenie sezonu wakacyjnego przez WOPR

  (Fot. Dżacheć)

  Pieniądze przekazane dla opolskiego WOPR wspomogą m.in. propagowanie aktywnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.


  Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego przekazał pieniądze na sprzęt i działalność w sezonie dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwie transze po 150 tysięcy złotych ma pomóc w zakupie pomocy dydaktycznych i sprzętu.

  - Mamy dużo akcji profilaktycznych - zarówno w szkołach jak i na plażach, które zabezpieczamy. Dzięki dotacji możemy wyposażyć się w sprzęt czy pomoce dydaktyczne. Dozorujemy w tej chwili jezioro duże w Turawie, gdzie pracujemy na sprzęcie wodnym. Dbamy o bezpieczeństwo osób uprawiających sporty wodne. Wchodząc na sprzęt pływający powinniśmy pamiętać o założeniu kapoków czy kamizelek, ważne żeby nie spożywać alkoholu. W Turawie na jeziorze dużym walczymy, żeby osoby uprawiające sport nie wyskakiwały ze sprzętu pływającego, łódek czy rowerków wodnych, bo to duża plaga i z tym staramy się pracować - mówi Justyna Merc, instruktor ratownictwa wodnego.

  - Tradycyjnie, jak w poprzednich latach stacjonujemy już od 1 maja na terenie Jeziora Turawskiego, Nyskiego czy w Januszkowicach. Tam dyżury pełnione są w obsadach minimum 6-osobowych. Cały czas mówimy o niefrasobliwości i nieumiejętności pływania, co prowadzi do wielu zdarzeń. Nieznajomość terenu czy topografii dna powoduje tonięcie - Dariusz Krawiec, wiceprezes WOPR województwa opolskiego.

  Jeśli widzimy, że ktoś tonie mamy obowiązek pomóc. Jeśli nie czujemy się na siłach, wzywajmy pomoc - osobiście lub telefonicznie. - Pomocy nie udzielajmy w pojedynkę. Jeśli mamy możliwość zbieramy grupę plażowiczów i robimy łańcuch ratowniczy - dodaje Krawiec i zaznacza, że od początku maja w województwie opolskim nie odnotowano przypadków utonięcia.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-11 08:25:37 [194.29.183.*] id:1613892  
  KK 35947: Napisał postów [2770], status [Szycha] Reputacja
  I tym sposobem "marszałkowskie" promują się za naszą zajumaną w formie podatków kasę tym co jest ich obowiązkiem . bo jak wiadomo marszałek swojej nie ma bo nie ma skąd ma tyle co dostanie z naszych...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-06-11 08:40:56 [217.173.195.*] id:1613899  
  wojtasoks: Napisał postów [10196], status [VIP] Reputacja
  Też mnie drażnią te eventy z przekazywaniem środków. Ale z drugiej strony, nie wiedziałbym że czasem jednak pieniądze są dystrybuowane w słusznych kierunkach.