• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1365
  • Dodano: 2021-06-09 / 10:35
  • Komentarzy: 1

  Święto Województwa Opolskiego na rowerach. Wkrótce kolejne rajdy!

  Święto Województwa Opolskiego na rowerach. Wkrótce kolejne rajdy!

  (Fot. UMWO)

  Okolice Nysy, Głubczyc, Opola i Turawy czy Kluczborka i Olesna to trasy rajdów rowerowych, na które ruszyli - pod egidą członków zarządu województwa - tegoroczni uczestnicy Święta Województwa Opolskiego. Kolejne rajdy już w przyszły weekend.


  Zgodnie z zapowiedziami, Święto Województwo Opolskiego rozpoczęło się aktywnie i tak samo się zakończy. W sobotę 5 czerwca ruszył pierwszy rajd po Płaskowyżu Głubczyckim, a w niedzielę na trasy wyjechali rowerzyści wokół Jeziora Nyskiego, z Opola do Turawy i z Olesna do Kluczborka. - W 1998 roku bardzo mocno walczyliśmy o to, żeby województwo opolskie zostało na mapie administracyjnej - mówi marszałek województwa Andrzej Buła. - Tysiące podpisów, ogromne zaangażowanie społeczne, wielka praca "Nowej Trybuny Opolskiej" i piękna akcja "Brońmy swego". Wtedy jeszcze bez facebooka ludzi mogli się skrzyknąć i zrobić niemal 90 kilometrowy łańcuch nadziei. A my dzisiaj uruchamiamy swoje łańcuchy i chcemy pokazać, że jesteśmy województwem, które się zna, lubi i widzi siebie nawzajem. Jeździmy po regionie i pokazujemy nasze ulubione miejsca - dodaje marszałek.

  Marszałek zaprosił do udziału w mini rajdach rowerowych włodarzy opolskich gmin, samorządowców, liderów lokalnych społeczności, sołtysów, przedstawicieli stowarzyszeń rowerowych - jednym słowem wszystkich, którzy aktywnie promują ziemię opolską i jej atrakcje, by pod przewodnictwem jego oraz przewodniczącego sejmiku, czy członków zarządu wsiedli na rowery i przejechali wzdłuż i wszerz nasz region. I tak - sam wyruszył na trasę Olesno-Kluczbork, członek zarządu województwa Szymon Ogłaza jechał z Opola do Turawy, członek zarządu województwa Antoni Konopka z radnym Bogusławem Wierdakiem - wokół Jeziora Nyskiego. A z nimi wielu rowerzystów. Rowerowy będzie także przyszły weekend. A szczegóły można znaleźć tutaj .

  Już w przyszły weekend kolejne rajdy w ramach świętowania:

  12 czerwca na trasie z Krapkowic do Mosznej i z powrotem w rajdzie weźmie udział m.in. wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura, a 13 czerwca na trasie z Opola do Kamienia Śląskiego i z powrotem zobaczymy przewodniczącego Sejmiku Rafała Bartka. Tego samego dnia ścieżki Stobrawskiego Parku Krajobrazowego przemierzą Andrzej Buła, marszałek województwa oraz wiceprzewodnicząca Sejmiku Jolanta Wilczyńska.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-09 19:54:30 [178.252.17.*] id:1613835  
  PauloOp23: Napisał postów [3634], status [VIP] Reputacja
  Tylko aby ten rajd był zgodny z przepisami a nie jak zawsze partyzantka totalna.

  Nick:
  Treść: